MALIGNAGGI ZNÓW ATAKUJE ŁOBOWA I CAŁE ŚRODOWISKO MMA

Były bokserski mistrz świata dwóch kategorii wagowych, Paul Malignaggi zmierzy się z byłym zawodnikiem UFC, przyjacielem Conora McGregora Artiomem Łobowem w walce na gołe pięści podczas gali federacji BKFC 22 czerwca. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa w Nowym Jorku, podczas której Paulie znów dał z siebie wszystko, między innymi ponownie atakując środowisko zawodników MMA.

WIĘCEJ O KONFLIKCIE PAULIE vs TEAM McGREGOR >>>

- Wiem, że wokół ostatnich wypowiedzi Deontaya Wildera i wokół moich wypowiedzi przed walką z Łobowem jest wiele kontrowersji. Osobiście nie winię żadnego zawodnika za jego wypowiedzi w tygodniu przed walką. Zawodnicy muszą być wtedy w specyficznym nastroju, który jest tak naprawdę formą przygotowania do wojny. Nie podoba mi się inna rzecz: brak szacunku zawodników MMA do bokserów. Oni mówią, że walczymy w poduszkach, że boks nie jest prawdziwym sportem. Ale to w boksie jest więcej śmierci i uszkodzeń mózgu, to boks jest najniebezpieczniejszym sportem walki. W MMA możesz po prostu odklepać i jest po zabawie. W boksie wystarczy, że raz się poddasz i nie będziesz traktowany poważnie. Popatrzcie na Amira Khana, zawsze miał serce wojownika, raz się poddał i już jest krytykowany. Krytykowano nawet Geralda McClellana, gdy uklęknął w walce z Nigelem Bennem. A przecież ta walka skończyła się dla McClellana tragicznym, trwałym uszkodzeniem mózgu. W MMA możesz się wciąż poddawać jak McGregor, a potem sprzedawać ludziom swoją whisky - mówi Paulie.

- Bardzo dobrze znam kilka przypadków śmierci lub innych strasznych historii w boksie. Osobiście znałem ofiary, znam ból ich rodzin. Więc może jeśli goście z MMA zobaczą jednego ze swoich kumpli w śpiączce albo w trumnie, nabiorą szacunku. Mam nadzieję, że Łobow obudzi się ze śpiączki i też nabierze respektu. I powiem wam, że walka na gołe pięści nie jest bardziej niebezpieczna niż boks w rękawicach. Owszem, w walce na gołe pięści jest więcej kontuzji, ale w boksie walka trwa dłużej, a ciosy wyrządzają największą krzywdę, kiedy przyjmujesz je na zmęczeniu, całymi seriami - dodaje Malignaggi, który najostrzejsze teksty zostawił na spotkanie twarzą w twarz.

- Jak cię wykończę, to jeszcze cię opluję. Wyciągnę kutasa i się odleję. Naszczam ci do bezzębnego ryja - powiedział Paulie, chwilę później opluwając Łobowa. Sami zresztą popatrzcie na ten brooklyński teatr.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 21-05-2019 21:39:12 
No ciekawe jak sobie poradzi w walce na gołe pięści, bo nie można polegać na gardzie, bo nie ma dużych rękawic, więc Paulie może się zdziwić jak przez gardę będą wchodziły ciosy, o wiele bardziej należy polegać na pracy na nogach.
 Autor komentarza: CrazyHorse
Data: 21-05-2019 21:54:32 
Ale Malignaggi zakręcił temat, przecież :
1) w boksie tak samo można się poddać jak walka źle idzie i nie zauważyłem, żeby bokser na tym wiele stracił, Gołota tak zrobił i nic się nie stało
2) kolesie z MMA mają mieć szacunek do bokserów, bo boks jest destrukcyjny dla mózgu? chyba jest wręcz na odwrót
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 22-05-2019 05:53:55 
@CrazyHorse:
Ta ? a co bardziej wyniszcza mózg ?
12 rund otłukiwania seriami obuchem i dalsza walka po nokdaunach, czy 1-2 strzały w małych rekawicach po których jest KO i przerywają walke przy G&P jak padasz na ziemie ?
Nie ośmieszaj sie. Akurat jeśli chodzi o zdrowie i głowe boks jest najbardziej wyniszczającym sportem obok NFL.
 Autor komentarza: CrazyHorse
Data: 22-05-2019 07:56:21 
@UP, to jest oczywiste, że boks wyniszcza najbardziej (o NFL akurat nie wiedziałem) ale mi chodzi o to co on powiedział i jak to rozumieć, czyli, że jeżeli im ktoś bardziej daje sobie obijać głowę tym na większy szacunek zasługuje??
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 22-05-2019 14:11:37 
@Marduk

Paulie dobrze sobie poradzi bo w BKFC to boks na gołe pięści z bokserskim klinczem ale bez łokci i kolan. Lobov jest zawodnikiem MMA i nie jest taki wyspecjalizowany w używaniu pięści a ponadto Artem ma w MMA bilans 13-15 porażek, a gdyby nie był sparingpartnerem Conora to nikt by się nim nie przejmował. A Malignaggi gada jak kretyn, z klepaniem bo poddania to jest zupełnie inna dyscyplina i jakby mu czarny pas BJJ założył chwyt to też by odklepał tak samo jak zrobił to w MMA James Toney.
 Autor komentarza: Sajnal07
Data: 22-05-2019 16:34:24 
CrazyHorsE
Nie wiem czy pamiętasz sytuacje kiedy Gołota się poddawał w walkach z Grantem i Tysonem i co się wtedy działo, jak wszyscy się z niego śmiali i wylewali na niego pomyje ze nie ma serca do walki ,to samo było z Witkiem Kliczko który o malo w depresję nie wpadł bo po tym jak się poddał w walce z Byrdem z powodu kontuzji to go obsmarowaly gazety jako tchórza bez serca do walki . Mma i boks mają różną specyfikę, w mma odklepanie to nie jest tragedia zwłaszcza jak cie przeciwnik przydusi albo założy dźwignię na rękę to wszyscy mówią, ,musiał się poddać nie miał wyjścia, , w boksie jak się poddasz to nie masz jaj i nie jesteś twardzielem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.