HUGHIE FURY STOCZY W TYM ROKU CZTERY WALKI

Redakcja, Boxingscene

2019-05-21

W najbliższą sobotę w Manchesterze powróci Hughie Fury (21-2, 11 KO), którego rywalem będzie Chris Norrad (17-0, 8 KO). To pierwsza walka Brytyjczyka od czasu październikowej porażki z Kubratem Pulewem. Fury doznał wtedy rozcięcia powieki nad lewym okiem, ale jego ojciec i trener przekonuje, że wszystko jest już w porządku, a jego syn będzie walczył częściej.

- Hughie stoczy w tym roku cztery walki. Będzie zajęty. Co dwa miesiące będzie boksował na antenie Channel 5. Jeśli chodzi o kontuzję, jakiej Hughie nabawił się w walce z Pulewem, to przeszedł laserotrapię i rozcięcie już mu nie dokucza. Oko wygląda dobrze, sparingi przebiegają bez problemów - mówi ojciec młodego Fury'ego.

- Walka z Pulewem i wszystko, co wokół niej się stało, to część procesu dojrzewania. Młody zawodnik może sam sobie utrudnić walkę. Hughie ma ogromny potencjał, musi go tylko uwolnić. Do walki z Pulewem przystąpił kontuzjowany. Wiedzieliśmy, że rozcięcie da o sobie znać. Mój syn zrobił wszystko, co mógł. Nie widział na jedno oko, ale walczył do końca i wyciągnął wnioski - dodaje charyzmatyczny Peter.