KHAN I HEARN: BROOK CHCE PRZEDE WSZYSTKIM WALKI Z CRAWFORDEM

Redakcja, WBN

2019-05-11

Były mistrz świata wagi półśredniej, Kell Brook (38-2, 26 KO) miał walczyć 1 czerwca w Nowym Jorku, ale jego występ nie dojdzie do skutku, o czym niedawno pisaliśmy. Amir Khan i Eddie Hearn zdradzają, że Brook chce teraz przede wszystkim walki z jednym z liderów rankingów bez podziału na kategorie - mistrzem świata WBO Terence'em Crawfordem (35-0, 26 KO).

- Słyszałem, że Brook zmierzy się w kolejnej walce z Crawfordem. Myślę, że nie ma w tej chwili zbyt wielu możliwych rywali dla Crawforda, więc Brook może dostać taką walkę. Wierzę w te doniesienia. Z kim innym o dużym nazwisku Crawford mógłby walczyć w tym roku? Użyją Brooka, by Crawford miał kolejne duże nazwisko w rekordzie - powiedział Khan.

- Kell chce walki z Crawfordem, a także walki z Khanem, chce tylko dużych pojedynków. Nie wydaje mi się, by zdołał się zmotywować na cokolwiek innego. W tym tygodniu powinniśmy porozmawiać o opcjach dla Kella, zobaczymy, co przyniesie przyszłość - tako rzecze Eddie Hearn, promotor Brooka.

Przypomnijmy, że wiosną miało dojść do wyczekiwanej od blisko dekady walki Brooka z Amirem Khanem, ale ostatecznie Khan wybrał pojedynek z Terrence'em Crawfordem, który odbył się 20 kwietnia. Crawford wygrał przed czasem. Brook natomiast walczył dwukrotnie od czasu porażki przed czasem z Errolem Spence'em Juniorem w 2017 roku. ''Special K'' pokonał Siergieja Rabczenkę i Michaela Zerafę, ale nie prezentował w tych walkach swojego najlepszego stylu.