STARCIE PROSPEKTÓW WAGI CIĘŻKIEJ - 13 LIPCA DUBOIS vs GORMAN

Redakcja, Daily Star

2019-05-09

Frank Warren oprócz Tysona Fury'ego (27-0-1, 19 KO) ma w swojej stajni jeszcze trzech innych perspektywicznych zawodników wagi ciężkiej. A dwóch z nich skonfrontuje między sobą 13 lipca w Londynie.

Naprzeciw siebie staną Daniel Dubois (11-0, 10 KO) oraz Nathan Gorman (16-0, 11 KO). W stawce ich pojedynku będzie wakujący tytuł mistrza Wielkiej Brytanii. Podczas tej samej gali pokaże się również ten czwarty - wicemistrz olimpijski, Joe Joyce (8-0, 8 KO).

Warto dodać, że Dubois ma 21 lat, a Gorman 22. I obaj już teraz należą do szerokiej czołówki światowej.

- Jestem przekonany, że mogę znokautować każdego na świecie. Wierzę w siebie i to, że na koniec będę od niego lepszy. Od razu się zgodziłem na naszą walkę - mówi Dubois.

- Szczerze mówiąc byłem zdziwiony, że on przyjął ten pojedynek. Spodziewałem się, że będzie chciał odczekać jeszcze rok. Jestem przekonany, że damy świetną walkę i kibice będą bardzo zadowoleni, ale nie mogę sobie wyobrazić, by to potrwało aż dwanaście rund. Chcę go zastopować - ripostuje Gorman.

Co ciekawe Fury, który jest spokrewniony z Gormanem, miał okazję sparować z jednym i drugim. I teraz pomoże Nathanowi i spędzi z nim w ringu kilka rund podczas przygotowań.