SUKCES PLATFORMY DAZN PRZY OKAZJI WALKI CANELO Z JACOBSEM

Platforma streamingowa DAZN wchodząc na rynek władowała w najlepszych zawodników ogromne pieniądze. Kibic w USA za niespełna 20 dolarów miesięcznie dostaje cały pakiet sportowy, w tym bardzo dobre walki bokserskie. I powoli te inwestycje się zwracają, co pokazała walka Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) z Danielem Jacobsem (35-3, 29 KO).

To była unifikacja trzech pasów mistrzowskich wagi średniej. Po dwunastu rundach na punkty zwyciężył sławny Canelo, który podpisał kontrakt z DAZN na jedenaście walk, z gwarancją aż 365 milionów dolarów! Za ten pojedynek dostał 35 milionów, natomiast Jacobs 10 "baniek". Pierwsze gale pokazywane na DAZN miały słabiutkie wyniki oglądalności, ale coraz więcej kibiców zaczęło subskrybować tę platformę.

Łącznie pojedynek na całym świecie, czyli tam gdzie DAZN dociera - w USA, Kanadzie, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Japonii i Szwajcarii, obejrzało aż 1,2 miliona ludzi. Na żywo pojedynek śledziło ponad 700 tysięcy kibiców, z czego 600 tysięcy w samej Ameryce. To oznacza, że grubo ponad pół miliona Amerykanów subskrybuje DAZN i płaci co miesiąc sumę $19.99. Zdecydowana większość wykupiła pakiet w ostatnim miesiącu. I nikt nie będzie żałował, bo przecież wkrótce DAZN pokaże inne świetne walki. Już 1 czerwca starcie Anthony'ego Joshuy z Andym Ruizem Jr, a tydzień później na antenie DAZN zadebiutuje Giennadij Gołowkin (38-1-1, 34 KO).

DAZN DAJE KLICZCE ZA POWRÓT JUŻ 100 MILIONÓW DOLARÓW >>>

Przypomnijmy, że z polskich pięściarzy z platformą DAZN związany jest Maciej Sulęcki (28-1, 11 KO), który 29 czerwca w Providence zaatakuje mistrza świata wagi średniej federacji WBO, Demetriusa Andrade (27-0, 17 KO). Jeśli Maćkowi udałoby się sprawić niespodziankę, kolejnym rywalem mógłby być już sam Gołowkin...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: funkykoval
Data: 09-05-2019 08:49:37 
pół miliona po 19.99 to daje 10mln$$$ to dla Jacobsa styknie a Canelo? a reszta?

gdzie tu sukces?
 Autor komentarza: Karlitopl
Data: 09-05-2019 09:24:00 
funkykoval,
patrząc na to, że działają od września to całkiem nieźle i musisz pamiętać, że te 20 dolców to co miesiąc. W USA wykupili już baseball, tylko czekać jak wykupią prawa do NBA, NHL i NFL (w Kanadzie już NFL wykupili), to będą potentatem. W ogóle działają od 4 lat, a w krajach niemieckojęzycznych wykupili już prawa chyba do wszystkich najważniejszych imprez w piłce nożnej (MŚ, Liga Mistrzów, Liga Europy, rozgrywki krajowe w ligach TOP 5), to pieniędzy im nie brakuje. Mogą nawet w USA działać pod kreską, a i tak niedługo wyjdą na prowadzenie.
 Autor komentarza: Gnidastepowa
Data: 09-05-2019 22:02:45 
@funkykoval pół miliona to tylko w USA. A przecież pisze, że galę obejrzało 1,2 mln osób w USA, Kanadzie, Japonii i w części Europy.
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 10-05-2019 06:29:40 
a kasa z reklam..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.