ŁÓDZCY PIĘŚCIARZE ZWYCIĘŻAJĄ W NIEMCZECH

Na zaproszenie Regionalnej Federacji Boksu w Saksoni - Zittau, pojechali czołowi pięściarze najlepszych klubów Okręgu Łódzkiego dołączając do prawie setki innych z 32 klubów. Prezentujemy krótkie podsumowanie i fotorelację z udanych startów.

Na zaproszenie Regionalnej Federacji Boksu w Saksoni - Zittau, pojechali czołowi pięściarze najlepszych klubów Okręgu Łódzkiego, a takze z Czech, Austrii i Niemiec. Choć drużynowo pierwsze miejsce zdobył klub Traktor Schwerin z Niemiec - mając w swoim  składzie wielokrotnych mistrzów kraju, to w przekroju reprezentacji 32 innych klubów start należy uznać za udany.. W turnieju wystartowało w sumie 98 zawodników oraz 26 zawodniczek.

A oto jak prezentowałi się zawodnicy i zawodnicy w walkach na turnieju w Saksonii.

Pierwsze miejsca zdobyli:
W kategorii junior w wadze 69kg - Michał Kosowski (Włókiennik Łódź) wygrał 3-0 z Soni Ruka z klubu Box Team Gorlitz, a w finale pokonał 3-0 Brian Loebach z klubu Isi Gym Berlin
W kategorii kadet w wadze 57kg - Wiktor Kazimierczak (Włókiennik Łódź) nie dał dojśc do głosu swojemu oponentowi przez co Jason-Maik Hennik z klubu Box Team Dobeln, nie wytrwał nawet pierwszej rundy.
W kategorii kadetek w wadze 46kg - Oliwia Dziekańska (Włókiennik Łódź) wygrała w 1 rundzie przez RSC z Hanną Busse z klubu Box Ring Atlas Leipzig, Trenerami są Arkadiusz Cygan i Tomasz Stolarz.
W kategorii junior w wadze +91kg.- Jakub Domurad (Garda Bełchatów) – trener Arkadiusz  Żurawski. po zaciętym pojedynku  pokonał 3-0 Areg Martirosyan z klubu Phoenix SV Stralsund.

Drugie miejsca zdobyli:
W kategorii seniorek w wadze 56kg - Dominika Szumilas (Włókiennik Łódź) wygrała 3-0 z Hanne Brugmann z klubu PSV Rostock, ale w decydującym pojedynku uległa jednogłośnie Estelli Werner z klubu BC Gorzig Fuhneland. 
W kategorii 91kg - Adrian Sikora (Włókiennik Łódź) przegrał mimo zaciętego pojedynku z Mistrzem Niemiec Jemal Davati z klubu BC Traktor Schwerin
W kategorii 81kg - Jan Lauk (Shark Łódź), pod wodzą trenera Rafał Ciechomski wygrał zdecydowanie 3-0 z Martin Petersen z klubu Traktor Schwerin i przegrał 0-3 z Kevin Boakye Schumann z klubu Traktor Schwerin.
W kategorii senior waga 69kg Jarosław Koch (RKS. Łódź) - trenerzy Rafał Borkowski i Mirosław Brózio - przegrał po wyrównanym pojedynku z Mistrzem Nemiec Jan Ualikhanov z klubu Box Team Oelsnitz.
W kategorii junior waga 60kg Kacper Lubarski (RKS Łódź). przegrał pierwszy pojedynek po wyrównanym boju 0-3 z Yves-Domenic Kentsch z klubu KG SWS/ BC Chemnitz 
W tej samej kategorii wiekowej w wadze 69kg Patryk Nowak (RKS Łódź) po emocjonującej walce przegrał 0-3 z Mistrzem Niemiec z klubu Traktor Schwerin.

Reprezentanci klubów Okręgu Łódzkiego, nawet jeśli przegrali w czystej sportowej rywalizacji, to z bardziej doświadczonymi i utytułowanymi przeciwnikami, weryfikując tym samym swoje ambicje i umiejętności, co zapewne wpłynie na ich dalsze treningi. Trenerzy zaś, otrzymają materiał, dzięki któremu zdecydowanie łatwiej będzie można pracować nad błędami, umacniając jednocześnie nietuzinmkowe, dobre cechy zawodnika. Widać to było po tym, że każdy walczył do końca nie zważając na ostateczny werdykt.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.