ANKIETA THE RING NA TEMAT ALVAREZ vs JACOBS: 17:2 DLA CANELO

Redakcja, The Ring

2019-05-03

Magazyn The Ring, zwany również "Biblią Boksu", przeprowadził tradycyjną ankietę dotyczącą jutrzejszej, wielkiej walki Saula Alvareza (51-1-2, 35 KO) z Danielem Jacobsem (35-2 29 KO). Stawką są trzy pasy wagi średniej - WBC, WBA i IBF. Faworytem zdecydowanej większości ekspertów jest Canelo, ale większość spodziewa się też bardzo wyrównanej walki.

Obok dziennikarzy ''The Ring'', swoje typy przedstawili ludzie ze środowiska. Na zwycięstwo Canelo stawia aż 17 osób na 19 ankietowanych. Trzeba jednak powiedzieć, że typujący dają też spore szanse Jacobsowi. Sprawdźcie krótkie esencje, które staraliśmy się wyciągnąć z każdego typu.

DZIENNIKARZE THE RING

Tom Gray: Canelo TKO 10. Może przegrywać rundy, ale w końcu się dostosuje i zmusi Jacobsa do błędów. Kluczowy będzie atak na korpus.

Lee Groves: Canelo jednogłośnie na punkty. To będzie wojna nerwów, ale precyzja Alvareza i jego twarda szczęka pozwolą mu na zniwelowanie przewagi warunków fizycznych Jacobsa.

Michael Woods: Canelo jednogłośnie na punkty. On operuje teraz w innym wymiarze. Jego pewność siebie wnosi go na ten ultra wysoki poziom.

Anson Wainwright: Canelo jednogłośnie na punkty. Będzie równomiernie pracował za lewym prostym i trafiał bardziej efektownymi ciosami.

Ron Borges: Canelo na punkty. Meksykanin jest świeższy i lepszy technicznie.

Norm Frauenheim: Canelo jednogłośnie na punkty. Canelo będzie w tej walce rozważny i taktyczny. Pokazał już, że potrafi wygrywać bliskie pojedynki.

Marty Mulcahy: Canelo niejednogłośnie na punkty. Warto obstawiać remis.

WSZYSTKO O WALCE ALVAREZ vs JACOBS >>>

POZOSTALI EKSPERCI

Jolene Mizzone (Matchmakerka Main Events): Canelo TKO 10. Walczył z lepszymi zawodnikami, a to pomaga w wielkich walkach.

Kathy Duva (szefowa Main Events): Canelo jednogłośnie na punkty. Walka jest w w Vegas, a Jacobs nie zdoła znokautować Canelo.

Rodney Berman (promotor, Golden Gloves): Canelo niejednogłośnie na punkty. Uważam, że walka Jacobsa z Gołowkinem była bliższa niż walki Gołowkina z Canelo, który dwa razy przegrał. Ale jesteśmy w Vegas.

Rudy Hernandez (trener): Canelo jednogłośnie na punkty. Nie będzie ryzykował i łatwo wypunktuje Jacobsa. Nie widzę tu szansy na wyrównaną walkę.

Nisse Sauerland (promotor, Sauerland Event): Jacobs na punkty po bliskiej walce.

Duke McKenzie (były mistrz świata, analityk telewizyjny): Jacobs na punkty, stosunkiem głosów dwa do remisu. Ciagle nie wierzę, że Canelo jest prawdziwym zawodnikiem wagi średniej.

Carl Moretti (jeden z bossów Top Rank): Canelo. To będzie zacięta, ale jednostronna walka.

Liam Williams (mistrz Wielkiej Brytanii): Canelo nieznacznie na punkty.

John Scully (trener): Canelo nieznacznie na punkty. Jacobs to największe wyzwanie w karierze Canelo, ale widzę zwycięstwo Meksykanina na punkty, być może kontrowersyjne.

Wayne McCullough (były mistrz świata): Canelo. Uwielbiam sposób, w jaki się adaptuje. Myślę, że użyje lewego prostego i ciosów na korpus, żeby złamać Jacobsa.

Mike Altamura (menadżer): Canelo TKO 6. Meksykanin wcześnie zacznie obrabiać korpus, co pozwoli mu skończyć walkę do końca szóstej rundy.

Tony Tolj (menadżer): Canelo. Lekko skłaniam się w jego stronę z uwagi na to, że jest młodszy i walczył już z elitarnymi rywalami o różnych stylach.