ANKIETA THE RING NA TEMAT ALVAREZ vs JACOBS: 17:2 DLA CANELO

Magazyn The Ring, zwany również "Biblią Boksu", przeprowadził tradycyjną ankietę dotyczącą jutrzejszej, wielkiej walki Saula Alvareza (51-1-2, 35 KO) z Danielem Jacobsem (35-2 29 KO). Stawką są trzy pasy wagi średniej - WBC, WBA i IBF. Faworytem zdecydowanej większości ekspertów jest Canelo, ale większość spodziewa się też bardzo wyrównanej walki.

Obok dziennikarzy ''The Ring'', swoje typy przedstawili ludzie ze środowiska. Na zwycięstwo Canelo stawia aż 17 osób na 19 ankietowanych. Trzeba jednak powiedzieć, że typujący dają też spore szanse Jacobsowi. Sprawdźcie krótkie esencje, które staraliśmy się wyciągnąć z każdego typu.

DZIENNIKARZE THE RING

Tom Gray: Canelo TKO 10. Może przegrywać rundy, ale w końcu się dostosuje i zmusi Jacobsa do błędów. Kluczowy będzie atak na korpus.

Lee Groves: Canelo jednogłośnie na punkty. To będzie wojna nerwów, ale precyzja Alvareza i jego twarda szczęka pozwolą mu na zniwelowanie przewagi warunków fizycznych Jacobsa.

Michael Woods: Canelo jednogłośnie na punkty. On operuje teraz w innym wymiarze. Jego pewność siebie wnosi go na ten ultra wysoki poziom.

Anson Wainwright: Canelo jednogłośnie na punkty. Będzie równomiernie pracował za lewym prostym i trafiał bardziej efektownymi ciosami.

Ron Borges: Canelo na punkty. Meksykanin jest świeższy i lepszy technicznie.

Norm Frauenheim: Canelo jednogłośnie na punkty. Canelo będzie w tej walce rozważny i taktyczny. Pokazał już, że potrafi wygrywać bliskie pojedynki.

Marty Mulcahy: Canelo niejednogłośnie na punkty. Warto obstawiać remis.

WSZYSTKO O WALCE ALVAREZ vs JACOBS >>>

POZOSTALI EKSPERCI

Jolene Mizzone (Matchmakerka Main Events): Canelo TKO 10. Walczył z lepszymi zawodnikami, a to pomaga w wielkich walkach.

Kathy Duva (szefowa Main Events): Canelo jednogłośnie na punkty. Walka jest w w Vegas, a Jacobs nie zdoła znokautować Canelo.

Rodney Berman (promotor, Golden Gloves): Canelo niejednogłośnie na punkty. Uważam, że walka Jacobsa z Gołowkinem była bliższa niż walki Gołowkina z Canelo, który dwa razy przegrał. Ale jesteśmy w Vegas.

Rudy Hernandez (trener): Canelo jednogłośnie na punkty. Nie będzie ryzykował i łatwo wypunktuje Jacobsa. Nie widzę tu szansy na wyrównaną walkę.

Nisse Sauerland (promotor, Sauerland Event): Jacobs na punkty po bliskiej walce.

Duke McKenzie (były mistrz świata, analityk telewizyjny): Jacobs na punkty, stosunkiem głosów dwa do remisu. Ciagle nie wierzę, że Canelo jest prawdziwym zawodnikiem wagi średniej.

Carl Moretti (jeden z bossów Top Rank): Canelo. To będzie zacięta, ale jednostronna walka.

Liam Williams (mistrz Wielkiej Brytanii): Canelo nieznacznie na punkty.

John Scully (trener): Canelo nieznacznie na punkty. Jacobs to największe wyzwanie w karierze Canelo, ale widzę zwycięstwo Meksykanina na punkty, być może kontrowersyjne.

Wayne McCullough (były mistrz świata): Canelo. Uwielbiam sposób, w jaki się adaptuje. Myślę, że użyje lewego prostego i ciosów na korpus, żeby złamać Jacobsa.

Mike Altamura (menadżer): Canelo TKO 6. Meksykanin wcześnie zacznie obrabiać korpus, co pozwoli mu skończyć walkę do końca szóstej rundy.

Tony Tolj (menadżer): Canelo. Lekko skłaniam się w jego stronę z uwagi na to, że jest młodszy i walczył już z elitarnymi rywalami o różnych stylach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 03-05-2019 21:20:42 
Bez zaskoczeń, "Canelo" zdecydowanym faworytem wśród ekspertów. Jacobs może urwać 2-3 rundy, ale to chyba będzie wszystko na co pozwoli mu Alvarez.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 03-05-2019 21:22:40 
... w razie czego doświadczeni i wypróbowani w poprzednich walkach sędziowie - dopomogą.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 03-05-2019 21:47:37 
Te trzy osoby wiedzą co mówią:
Kathy Duva (szefowa Main Events): Canelo jednogłośnie na punkty. Walka jest w w Vegas, a Jacobs nie zdoła znokautować Canelo.
Rodney Berman (promotor, Golden Gloves): Canelo niejednogłośnie na punkty. Uważam, że walka Jacobsa z Gołowkinem była bliższa niż walki Gołowkina z Canelo, który dwa razy przegrał. Ale jesteśmy w Vegas.
John Scully (trener): Canelo nieznacznie na punkty. Jacobs to największe wyzwanie w karierze Canelo, ale widzę zwycięstwo Meksykanina na punkty, być może kontrowersyjne.
 Autor komentarza: Zarev
Data: 03-05-2019 21:55:48 
Kontrowersyjna wygrana bylaby najlepsza, wtedy mogliby zrobic rewanz we wrzesniu, a w miedzyczasie GGG zawalczylby o 4. pas z Andrade/Suleckim, Maj 2020 walka o wszystkie pasy
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 03-05-2019 22:12:58 
Jak dla mnie w tej walce czysto sportowo faworytem jest Danny. Serio, on będzie dużo trudniejszy do boksowania dla Canelo niż Gołowkin, który szedł do przodu po drodze sporo przyjmując, dając okazje do kontry Canelo i robienia boksu takiego jaki on lubi czyli mając za przeciwnika kogoś za kim nie trzeba gonić. Każdy klasowy "runner-boxer" sprawił mu problemy, Floyd, Lara, Trout. Tu będzie miał dodatkowo przeciwko sobie konia wagi średniej, zdecydowanie większego od wymienionych i mającego czym uderzyć, potrafiącego składać ciosy w kombinacje i naprawdę szybkiego Jacobsa. Danny dodatkowo wie przed jaką szansą staje i co da mu ewentualna wygrana. On do tej walki może wyjść naprawdę zmotywowany gotów zrobić wszystko. Szkoda tych pozaringowych gier z wagą w dniu walki, bo bez tego bez wahania upatrywałbym w Dannym faworyta. Mimo wszystko jestem za nim i wcale go nie przekreślam - z sędziami czy bez jak większość pisząca o tej walce.
 Autor komentarza: Pulsar79
Data: 03-05-2019 22:28:23 
Bedzie ciezko cos ugrac ale jednak postawie na Jacobsa ma leprze warunki fizyczne i jest szybki jesli bedzie dobrze pracowal na nogach i trzymal dystans wygra , ale faktycznie jesli nie bedzie nokautu pujdzie do gory reka Calneo , mysle ze karty zostaly juz dawno rozdane
 Autor komentarza: j28
Data: 03-05-2019 22:35:47 
Canelo wygra wyraźnie, być może nawet przed czasem. Ja tak stawiam...
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 03-05-2019 23:10:21 
Ja stawiam na Jacobsa przed czasem :)
 Autor komentarza: CrazyHorse
Data: 03-05-2019 23:23:04 
Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
... czysto sportowo faworytem jest Danny ...z wagą w dniu walki, bo bez tego bez wahania upatrywałbym w Dannym faworyta ... jestem za nim i wcale go nie przekreślam - z sędziami czy bez


Bardzo się z tym zgadzam, tylko nieznacznie przesuwam szansę w stronę Canelo, u mnie gdyby nie ten zapis o wadze to nieznacznym faworytem byłby Jacobs. Podoba mi się, że nie piszesz jak inni o pewnym wałku. Pewnie sędziowie trochę pomogą Canelo, ale bez przesady, jeżeli Jacobs będzie istotnie lepszy to nie przegra.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 03-05-2019 23:26:48 
Zdecydowanie Canelo na kartach, oczywiście tych wydrukowanych przez przekupionych sędziów. Z resztą jak w niemalże każdej walce, więc nic nowego.
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 04-05-2019 09:48:31 
Co by nie napisano lub nie powiedziano o Canelo to faktem jest że podejmuje wyzwania i nie unika nikogo,wyraźna wygrana nad Jacobsem w mojej ocenie wywinduje go w pobliżu pierwszego miejsca P4P,mój typ Canelo jednogłosnie na punkty,Jacobs BEDZIE LICZONY
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.