Archiwum wiadomości z dnia: 2019-05-01

 


DENIS LEBIEDIEW NIE WEJDZIE JUŻ WIĘCEJ DO RINGU?

Rosyjski weteran Denis Lebiediew (32-2, 23 KO) uzyskał wczoraj status pełnoprawnego czempiona WBA wagi cruiser z uwagi na przejście Aleksandra Usyka do wagi ciężkiej. Eddie Hearn miał nadzieję, że promowany przez niego Lawrence Okolie (12-0, 9 KO) zmierzy się z Lebiediewem 20 lipca w Londynie, ale dzisiaj padły słowa, że Rosjanin do ringu już nie wejdzie.KALAJDZIĆ PRZED SOBOTNIĄ WALKĄ O TYTUŁ Z BETERBIJEWEM

Już w najbliższą sobotę, 4 maja w Stockton dojdzie do bardzo ciekawej walki o pas IBF wagi półciężkiej między broniącym tytułu Arturem Beterbijewem (13-0, 13 KO) i pretendentem Radivoje Kalajdziciem (24-1, 17 KO). Urodzony podczas wojny w Bośni, mieszkający w Stanach Zjednoczonych od ósmego roku życia Kalajdzić stoi przed życiową szansą.

NA ŻYWO: PÓŁMETEK ZMAGAŃ - XXVI MTB STAMMA

Środa, 1 maja, to dla zawodników trzydziestej szóstej edycji międzynarodowego turnieju im. Feliksa Stamma dopiero półmetek, więc wysiłek ringowy trzeba umiejętnie rozkładać! Zapraszamy do bezpośredniej relacji z komentarzem redaktora Łukasza Famulskiego. Kogo zobaczymy podczas dzisiejszych dwóch serii? Zestawienia par w rozwinięciu.

JOSHUA SZYKUJE SIĘ NA RUIZA: TARCZA Z McCRACKENEM (WIDEO)

Trwa obóz mistrza świata wagi ciężkiej WBA, WBO i IBF, Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO) przed jego amerykańskim debiutem w nowojorskiej Madison Square Garden. Jarrella Millera zastąpi w roli rywala Andy Ruiz Jr (32-1, 21 KO). Brytyjczyk zapowiada w walce z nowym przeciwnikiem prawdziwie mistrzowską formę. Na razie pokazał fragment swojego tarczowania z Robem McCrackenem.


NIKODEM JEŻEWSKI O SPARINGACH Z MICHAŁEM CIEŚLAKIEM

Nikodem Jeżewski (17-0-1, 9 KO) i Michał Cieślak (18-0, 12 KO) mają swoją wspólną przeszłość. Pod koniec 2016 roku nieźle okładali się przez kilka minut, posyłając się nawzajem na deski, choć potem wynik walki unieważniono. Teraz obaj panowie sparują między sobą, więc nie mogliśmy przepuścić takiej okazji i nie porozmawiać z Nikodemem na temat jego wizyty w Radomiu. Ale również o jego niedalekiej przyszłości. Zapraszamy!


ŁOMACZENKO: ROZLICZĘ LOPEZA Z KAŻDEGO SŁOWA

Od kilku miesięcy jeden z najlepszych prospektów w światowym boksie, Teofimo Lopez (13-0, 11 KO) zaczepia mistrza świata WBA i WBO wagi lekkiej, lidera wielu rankingów bez podziału na kategorie - Wasyla Łomaczenkę (13-1, 10 KO). Młody bokser naciska na walkę z Ukraińcem, obaj są zresztą promowani przez grupę Top Rank. Łomaczenko pozostaje spokojny i zapowiada, że odpowie Lopezowi dopiero w ringu.