CANELO vs JACOBS: POZNALIŚMY SKŁAD SĘDZIOWSKI

Poznaliśmy obsadę sędziowską mega walki na szczycie wagi średniej pomiędzy Saulem Alvarezem (51-1-2, 35 KO) a Danielem Jacobsem (35-2, 29 KO). Trzecią osobą w ringu będzie doświadczony Tony Weeks.

Komisja Sportowa Stanu Nevada nie dopuszcza do sędziowania walk arbitrów z zewnątrz. A ci miejscowi zdaniem niektórych zbyt przychylnie spoglądają na walki Meksykanina, który ma już na koncie pewne dyskusyjne zwycięstwa, jak choćby nad Gołowkinem czy Larą.

Jeśli pojedynek Canelo z Jacobsem potrwa na pełnym dystansie, zwycięzcę wskażą Dave Moretti, Steve Weisfield oraz Glenn Feldman. To dokładnie ta sama trójka, która punktowała rewanż Saula z Giennadijem Gołowkinem. Feldman widział wtedy remis, lecz dwaj pozostali wskazali w stosunku 115:113 na Canelo.

Przypomnijmy, że Alvarez narzucił Amerykaninowi klauzulę o 10 funtach (4,55 kg). To jest granica, której Jacobs (obaj) nie może przekroczyć dzień po oficjalnej ceremonii ważenia. A panowie skrzyżują rękawice w limicie 160 funtów, czyli 72,55 kg. Canelo wniesie do ringu pasy WBC i WBA, natomiast Jacobs tytuł IBF.

JACOBS: CIĘŻKO ZNALEŹĆ SŁABE STRONY CANELO, BĘDĘ ZA TO SILNIEJSZY >>>

W Polsce transmisję z tej walki przeprowadzi Polsat Sport!