RING TELEGRAM (22 KWIETNIA 2019)

Sporo dzieje się w świecie boksu zawodowego. Prezentujemy Wam świąteczne wydanie naszego cyklicznego Ring Telegramu.

- Nie zamierzam kończyć w ten sposób. Nie jestem uciekinierem. Virgil spytał, czy chcę skończyć, a ja zrozumiałem, że pyta, czy dalej boli. Nie chcę być tak zapamiętany - mówi Amir Khan (33-5, 20 KO), który odrzuca pomysł o zakończeniu kariery pomimo porażki przed czasem z Terence'em Crawfordem.

- Tyson Fury też mógł z nim walczyć, ale przestraszył się i wybrał inną opcję. A miał proponowaną walkę z Rivasem - stwierdził Dillian Whyte (25-1, 18 KO), który 20 lipca skrzyżuje rękawice z groźnym Oscarem Rivasem (26-0, 18 KO).

Gary Russell Jr (29-1, 17 KO) - mistrz świata wagi piórkowej federacji WBC, do czwartej obrony tytułu podejdzie 18 maja na Brooklynie podczas gali Wilder vs Breazeale. Jego rywalem będzie były mistrz świata i Europy w niższym limicie, Kiko Martinez (39-8-2, 28 KO).

Scott Quigg (35-2-2, 26 KO) miał w najbliższy weekend spotkać się z Jaysonem Velezem (28-5-1, 20 KO). Anglik jednak na finiszu przygotowań nabawił się kontuzji pozrywania ścięgien lewego ramienia i musi zrobić sobie na jakiś czas przerwę w treningach, a tym bardziej startach.

Czołowy pięściarz kategorii junior półśredniej - Amir Imam (21-2-0, 18 KO), złożył pozew przeciwko swojemu promotorowi Donowi Kingowi oraz menadżerowi Rooseveltowi "Stacey" McKinleyowi. Chodzi oczywiście o pieniądze, które King zabiera zawodnikom jak nikt inny. Przykład? Za ostatnią walkę Imam miał zapisaną gażę 300 tysięcy dolarów, tylko że po obcięciu wszystkich procentów, ostatecznie dostał na rękę... 29 tysięcy! To mniej niż dziesięć procent oficjalnej wypłaty! Chcesz stracić? Idź do Kinga...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 22-04-2019 14:48:25 
Whyte niedługo będzie musiał udowadniać, że jest czarny, bo to, że zasługuje na walkę o najwyższe trofeum w ringu potwierdził niejednokrotnie, co nie zmienia faktu, iż pojedynek (na razie na papierze) palce lizać.
 Autor komentarza: Tharivol
Data: 22-04-2019 15:33:32 
Przeje...ne być dzieckiem Dona Kinga. Gdy stary fiknie to jego dzieciom zostanie pełno spraw sądowych z podopiecznymi starego oszusta.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 22-04-2019 18:17:38 
Whyta czeka poważna przeprawa z Rivasem. Whyte dużo ryzykuje mając status pretendenta WBC. Przynajmniej nikt mu nie zarzuci że unika wyzwań. To będzie na prawdę dobra walka. Stawiam Whyta w pozycji lekkiego faworyta bo ma więcej doświadczenia z lepszymi zawodnikami.


Ten stary złodziej King jak widać ma się dobrze i od lat działa w ten sam sposób okradając swoich zawodników. Podobno jest mocno powiązany z mafią, dlatego robi to z premedytacją i zawsze sprawy kończą się poza sądem a King nigdy nie odpowiada za swoje czyny, także wkrótce możemy spodziewać się wycofania pozwu.
 Autor komentarza: ckwilk
Data: 22-04-2019 22:44:20 
Fury gładko by ograł Rivasa, bo Rivas jest za mały i nie doszedłby do niego bo Fury klinczuje w półdystansie lub uderza na wstecznym. Z Whyte'm będzie inna walka bo pewnie będą twardo wymieniać ciosy, chyba że Rivas będzie chciał go z dystansu obskoczyć, ale to może się nie udać bo Whyte ma dłuższy zasięg ramion.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.