ROACH O SZANSACH KHANA I RYWALIZACJI CRAWFORDA Z ŁOMACZENKĄ

Redakcja, Boxingscene

2019-04-20

Legendarny Freddie Roach pracował kiedyś z Amirem Khanem (33-4, 20 KO) i uważa, że Brytyjczyk ma dziś szansę na pokonanie mistrza świata WBO wagi półśredniej, Terence'a Crawforda (34-0, 25 KO). Faworytem Roacha pozostaje jednak Crawford, którego Freddie uważa za najlepszego boksera na świecie.

- Khan może zrobić niespodziankę, jeżeli będzie walczył w odpowiedni sposób. Zawsze mówiłem, że jeśli Khan będzie się skupiał na boksowaniu i wygrywaniu rundy za rundą, może wygrać. Nie może napalić się w pewnym momencie na nokaut. Kiedy zrani Crawforda, nie może się otworzyć w obronie. To bardzo dobry bokser, ciągle ma sporo do zaoferowania. Jego ogólna szybkość jest niewiarygodna, pamiętam, że jego sparingi z Pacquiao były wyrównane - mówi Roach.

- Myślę, że jest wystarczająco młody i świeży, by mieć w tej walce swoje momenty, ale stawiam na Crawforda, najlepszego w tej chwili zawodnika na świecie. Niedługo Crawford i Errol Spence będą musieli stanąć do walki. Jeśli chodzi o rywalizację Crawforda z Łomaczenką o miano numeru jeden bez podziału na kategorie, to na pewno Terence będzie musiał zaliczyć dziś dobry występ. On potrafi zarówno technicznie boksować, jak i walczyć ostrzej, w stylu typowego punchera. Jest bardziej kompletnym zawodnikiem niż Łomaczenko - dodaje jeden z najbardziej znanych trenerów XXI wieku.