YARDE JEDZIE DO PASZCZY LWA - ZAWALCZY W ROSJI Z KOWALIOWEM

Redakcja, TalkSport

2019-04-18

Paco Valcarcel - prezes federacji World Boxing Organization, poinformował, że obozy Siergieja Kowaliowa (33-3-1, 28 KO) oraz Anthony'ego Yarde (18-0, 17 KO) doszły do porozumienia i nie będzie potrzeby przeprowadzania przetargu na organizację tego pojedynku.

To będzie typowa konfrontacja dwóch puncherów. Dodajmy, że Anglik to obowiązkowy pretendent dla championa.

Pewien rosyjski milioner zapragnął, by Kowaliow podszedł do obrony tytułu mistrza świata wagi półciężkiej w swojej ojczyźnie. Początkowo Anglicy nie chcieli nawet słyszeć o takiej opcji, lecz podobno dostali propozycję nie do odrzucenia. A że każdy ma swoją cenę...

Kowaliow miał według pierwotnych planów zaboksować 1 czerwca w Czelabińsku. Negocjacje jednak się przeciągały i nie wiadomo, czy ten termin - a także lokalizacja, zostaną utrzymane. Wszystkie szczegóły mamy poznać w przeciągu tygodnia. Tak przynajmniej twierdzi Frank Warren, promotor angielskiego bombardiera.

CANELO: CHCĘ WALKI Z KOWALIOWEM >>>

"Krusher" to trzykrotny, a swego czasu zunifikowany mistrz świata limitu 79,4 kg. Niedawno domagał się w swojej wadze turnieju WBSS. Póki co jego apel nie spotkał się z większym odzewem.