WHYTE, PARKER, RUIZ JR - KOLEJNI OCHOTNICY DO WALKI Z JOSHUĄ

Redakcja, The Telegraph

2019-04-18

Jedno jest pewne - Anthony Joshua (22-0, 21 KO) i promujący go Eddie Hearn mają kłopot bogactwa. Z całego świata spływają do nich oferty zastąpienia Jarrella Millera w walce o pasy IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej, jaka odbędzie się 1 czerwca w sławnej Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Michael Hunter (16-1, 11 KO), Joe Joyce (8-0, 8 KO), Dereck Chisora (29-9, 21 KO), Manuel Charr (31-4, 17 KO), Iwan Dyczko (7-0, 7 KO)... Oni już wczoraj zgłaszali się na ochotnika. Ale chętnych jest znacznie więcej - tych bardziej lub mniej poważnych.

Swoją gotowość zgłosił Dillian Whyte (25-1, 18 KO), który spotkał się z AJ-em już dwukrotnie. Raz wygrał w czasach amatorskich, a w gronie zawodowców poległ przed czasem, choć miał w drugiej rundzie zranionego późniejszego mistrza. Whyte był zresztą faworytem do starcia z Joshuą w kwietniu na stadionie Wembley, ale ostatecznie champion wybrał szturm na rynek amerykański i walkę z Millerem.

- Chętnie zastąpię Millera i wskoczę w jego miejsce. Jeśli oni naprawdę tego chcą, na pewno się dogadamy - mówi Whyte.

Innym kandydatem wydaje się Joseph Parker (25-2, 19 KO), były mistrz świata federacji WBO, który pas stracił... trzynaście miesięcy temu w unifikacji z Joshuą. Nowozelandczyk przegrał wtedy na punkty.

- Jestem więcej niż gotowy i bardzo chcę tego rewanżu - zadeklarował Parker.

- Cieszę się na taką ofertę. Jestem najciekawszą alternatywą na zastępstwo dla Joshuy. Jeśli dojdzie do naszej walki, zabiorę pasy z sobą - podkręca atmosferę Charr.

- Dostajemy telefony z całego świata. Praktycznie każdy zawodnik, który jest w czołowej piętnastce rankingu tych trzech federacji, zgłosił się już do nas. Z jednej strony to walka w USA i dobrze byłoby mieć amerykańskiego rywala. Z drugiej zaś, z siedemnastu tysięcy biletów jakie już sprzedaliśmy, ponad dziesięć tysięcy wykupili brytyjscy kibice - stwierdził Hearn.

Na początek czerwca gotowy ma również być Andy Ruiz Jr (31-1, 20 KO), który wyglądem może nie straszy, ale to bardzo mylące. Meksykański "Niszczyciel" pojutrze skrzyżuje rękawice z Aleksandrem Dimitrenką (41-4, 26 KO). Jeśli wygra, ustali się w kolejce do mistrza.

DAVID HAYE DZWONI DO HEARNA W SPRAWIE WALKI Z JOSHUĄ >>>

- Wygram w sobotę i będę gotowy zastąpić Millera 1 czerwca. W boksie wszystko jest przecież możliwe - mówi Ruiz Jr.