ADAM KOWNACKI I LUIS ORTIZ FAWORYTAMI DO WALKI Z JOSHUĄ!

- Adam Kownacki lub Luis Ortiz - odpowiada Anthony Joshua (22-0, 21 KO) o to, z kim chętnie spotka się w zastępstwie, jeśli Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO) zostanie zawieszony i wycofany z walki 1 czerwca w Nowym Jorku.

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBF/WBA/WBO jest zły na zaistniałą sytuację, ale wciąż ma nadzieję na efektowny debiut w Ameryce z mocnym rywalem. Kimś takim byłby na pewno nasz Adam Kownacki (19-0, 15 KO) bądź Luis Ortiz (31-1, 26 KO).

Podobno obóz championa z promotorem Eddie Hearnem na czele stworzył listę pięciu zawodników, którzy mogliby stanąć naprzeciw AJ-a w pierwszy dzień czerwca w sławnej hali Madison Square Garden. W tym gronie są i Kownacki, i Ortiz. Pozostała trójka to Michael Hunter (16-1, 11 KO), który sam zgłosił się już na ochotnika, a także Kubrat Pulew (27-1, 14 KO) oraz Manuel Charr (31-4, 17 KO).

Jeśli tylko próbka B potwierdzi ślady w organizmie Millera zakazanego środka - w tym wypadku Endurobolu, wówczas "Big Baby" zostanie pozbawiony licencji i ukarany dyskwalifikacją. A Joshua i jego sztab koniecznie chce zaboksować w wyznaczonym terminie. Przez to pojawia się szansa dla innych. Również dla Kownackiego!

- Rozmawiałem z Anthonym zeszłego wieczoru. To dla nas nie jest idealna sytuacja, lecz najpierw musimy poczekać i zobaczyć jaka decyzja zostanie podjęta względem Millera. W każdym razie Anthony tak czy siak wystąpi 1 czerwca w Madison Square Garden. Szukamy w tej chwili innych rozwiązań - tłumaczy Hearn.

Walka Joshuy z Millerem cieszyła się dużym zainteresowaniem. Sprzedano już 17 tysięcy biletów, trzeba więc teraz zastąpić Jarrella równie interesującym przeciwnikiem. W kuluarach mówi się, że to właśnie Kownacki i Ortiz są na szczycie listy życzeń Joshuy i Hearna.

- Anthony jest badany średnio trzy razy w tygodniu. Dwa razy przez organizację VADA, a raz przez UK anti-doping. To trudna sytuacja, jednak mamy jeszcze kilka tygodni na jej rozwiązanie - dodał promotor mistrza.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MODM
Data: 17-04-2019 13:11:04 
"To trudna sytuacja, jednak mamy jeszcze kilka tygodni na jej rozwiązanie - dodał promotor mistrza." Za kilka tygodni to jest walka . Tutaj każdy dzień jest na wagę złota jeśli myślą o jakimś konkretnym nazwisku , no i dodatkowo myślę że 6 mln może okazać się sumą niewystarczającą żeby wychodzić do Antka będąc nie przygotowanym w 100% . No chyba że interesuje ich Arreola , Stiverne czy inny Price , oni to nawet tydzień przed przyjmą ofertę z pocałowaniem ręki
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 17-04-2019 13:19:07 
Dawać Ortiza albo Pulewa. Kownacki lepiej żeby wyszedł po pełnym obozie a nie ledwie 1,5 miesiąca dostanie. Ortiz i Pulew już tracą walory z wiekiem, więc dla nich to różnicy nie zrobi. Ortiz dobry bo byłaby dobra bijatyka a Pulew byłby odfajkowaniem obowiązkowej obrony.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 17-04-2019 13:29:44 
Opcja z Pulewem wydaje się o tyle rozsądna, że to i tak obowiązkowy pretendent dla Joshuy z ramienia IBF.
 Autor komentarza: Storm
Data: 17-04-2019 13:32:02 
Szykuje sie gowniana walka kolejna ze zlotym chlopcem. Ortiz odpada bo grozny, Adam nieprzygotowany a pozostala trojka to kotlety.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 17-04-2019 13:32:14 
Tylko, że Pulev to na pewno nie przyciągnie publiczności...
 Autor komentarza: babyfat
Data: 17-04-2019 13:44:03 
Historia stara jak świat. Wpuścić groźnego przygotowanego Millera na wynik pozytywny i wziąć z biegu innego młodego "lwa" który bedzie nieprzygotowany. 2 pieczenie ... Wk... To mogła być dobra walka a tak ...
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 17-04-2019 13:58:20 
W sumie Pulev nie jest głupią opcją. Niedawno walczył, więc z jego formą nie powinno być najgorzej. Inna sprawa, czy zdążyłby ogarnąć sparing-partnerów. Pytanie, czy będzie gotów na takie ryzyko, wiedząc o tym, że i tak ma mandatory z IBF. Nie wolno również zapominać o jego problemach związanych z "molestowaniem" (niezwykle naciągana historia).
 Autor komentarza: Sugar78
Data: 17-04-2019 14:03:25 
Juz wiemy kto dosypal towaru do schejkera Millerowi po sparingu :D


Bardzo bym chcial zeby wzieli ktoregos z nich i zeby byl to upset
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 17-04-2019 14:48:44 
Pulev dobra opcja. Walka niezła a i odbębnienie nieuniknionej obowiązkowej obrony IBF. Jakby solidnie zapłacili Kubrat powinien się zgodzić.
Raczej ta historia z pseudo molestowaniem dziennikarki nie powinna być przeszkodą bo team Kubrata pokazał jawne dowody na to że babka polowała na pieniądze i wcale pocałunkiem oburzona nie była.
 Autor komentarza: Boss78
Data: 17-04-2019 15:18:48 
pewnie bedzie Pulev ale kto w ameryce bedzie to chcial zobaczyc...walka 95 do 5 dla Antka
 Autor komentarza: AdRem
Data: 17-04-2019 19:28:29 
Czytam niektore komentarze i sie dziwie
"no i dodatkowo myślę że 6 mln może okazać się sumą niewystarczającą żeby wychodzić do Antka będąc nie przygotowanym w 100%" z tego co pamietam Ortiz za walke z Wilderem dostal 350tys funtow.. Poza tym raczej jego szanse na pas sa coraz mniejsze bo jest juz bokserem wiekowym. jezeli tylko nie jest na roztrenowaniu mysle ze z pocalowaniem reki powinien ta walke brac
"Historia stara jak świat. Wpuścić groźnego przygotowanego Millera na wynik pozytywny i wziąć z biegu innego młodego "lwa" który bedzie nieprzygotowany." czyli AJ pierwszo zdecydowal sie na dobrowolna obrone z Millerem a potem (pewnie w czasie ktorejs konferencji) dosypal mu endurobolu. Nom, to sie kupy faktycznie trzyma.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 18-04-2019 08:42:12 
Autor komentarza: AdRem
Data: 17-04-2019 19:28:29

czyli AJ pierwszo zdecydowal sie na dobrowolna obrone z Millerem a potem (pewnie w czasie ktorejs konferencji) dosypal mu endurobolu. Nom, to sie kupy faktycznie trzyma.

Bardziej bym obstawiał, że AJ wypaćkał sobie koszulkę tym dziadostwem, kiedy na face to face Miller go odepchnął, ubrudził się tym, a gdy później oblizywał łapy, substancja dostała się do jego organizmu. Proste, udupili go.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.