CANELO: CHCĘ WALCZYĆ Z KOWALIOWEM

Redakcja, BoxingNews24

2019-04-16

Saul Alvarez (51-1-2, 35 KO) już nie po raz pierwszy wyraził zainteresowanie ewentualną walką z Siergiejem Kowaliowem (33-3-1, 28 KO).

Sławny Meksykanin był już mistrzem świata wagi junior średniej, teraz jest championem w średniej, a ma na koncie również pas WBA Regular w super średniej. Kowaliow to natomiast trzykrotny i panujący mistrz WBO dywizji półciężkiej. Czy Canelo jest w stanie podbić również limit 79,4 kilograma? Tym bardziej w starciu z "Krusherem", który uchodzi za najmocniej bijącego zawodnika w swojej wadze?

Póki co Alvarez zaboksuje 4 maja z Danielem Jacobsem (35-2, 29 KO) w unifikacji trzech pasów wagi średniej. Kibice czekają na dopełnienie jego trylogii z Giennadijem Gołowkinem (38-1-1, 34 KO), lecz Saul nie wyklucza najpierw starcia z Kowaliowem.

- To prawda, że chciałbym spotkać się z Kowaliowem. I nie obchodzi mnie to, że jest duży i stanowi spore ryzyko. Gołowkina pokonałem już dwukrotnie i dla mnie to już zamknięta sprawa, ale jeśli nie będzie lepszych opcji, spotkamy się po raz trzeci - stwierdził Alvarez.

DE LA HOYA: CANELO MOŻE WALCZYĆ Z WARDEM ORAZ KOWALIOWEM >>>

Canelo w pierwszej walce zremisował z Gołowkinem, a w rewanżu wygrał nieznacznie na punkty. Do dziś jednak wielu kibiców oraz ekspertów uważa, że tak naprawdę w obu przypadkach lepszy był Kazach.