ALEKSANDER POWIETKIN GOTOWY NA STARCIE Z DILLIANEM WHYTE'EM

Redakcja, World of Boxing

2019-04-16

Aleksander Powietkin (34-2, 24 KO) nigdy nie unikał trudnych wyzwań, choć po porażce z Anthonym Joshuą nie chciał bezpośrednio spotkać się z Aleksandrem Usykiem, prosząc o dodatkową walkę. Rosjanin jest jedną z opcji dla Dilliana Whyte'a (25-1, 18 KO), który również nie ucieka przed trudnymi walkami.

Powietkin bardzo dobrze radził sobie z Joshuą we wrześniu ubiegłego roku. Przez pierwsze sześć rund. W siódmej zagapił się, mistrz mocno trafił i nie wypuścił już nadarzającej się okazji. Później reprezentant "Sbornej" był przymierzany do Usyka i Michaela Huntera, lecz być może spotka się Dillianem, który ma wystąpić w lipcu. Jego walka ma zostać pokazana w Wielkiej Brytanii w systemie PPV, więc potrzebuje godnego partnera do tańca.

- Whyte to dobry zawodnik, ma znane nazwisko, a federacja WBC notuje go na pierwszym miejscu w swoim rankingu. Na pewno więc nasza walka byłaby interesująca. Już dawno temu zgodziliśmy się na taki pojedynek, lecz wtedy nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi. Jeśli druga strona się zgodzi, wówczas taki pojedynek dojdzie do skutku - zapewnia Powietkin.

- Whyte podobno chce takiej walki. My również jej chcemy - dodał Wadim Korniłow, menadżer Powietkina, dawnego mistrza "regularnego" federacji WBA.