CORAZ BLIŻEJ CZERWCOWEJ WALKI GOŁOWKIN vs ROLLS

Jak ponformował dziennikarz Sports Illustrated, Chris Mannix, obozy Giennadija Gołowkina (38-1-1, 34 KO) i Steve'a Rollsa (19-0, 10 KO) są blisko zawarcia porozumienia. Walka Kazacha z Kanadyjczykiem miałaby się odbyć w czerwcu, transmitować ją ma platforma DAZN, z którą Gołowkin związał się niedawno kontraktem.

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno głównym kandydatem do walki z "GGG" był Hassan N'Dam N'Jikam, były mistrz świata WBA w wadze średniej. Później zaczęło się jednak mówić o Rollsie i wygląda na to, że właśnie on będzie ostatecznie przeciwnikiem kazachskiego niszczyciela.

Ostatnia walka Rollsa miała miejsce w grudniu zeszłego roku. Pokonał wtedy jednogłośnie na punkty przeciętnego KeAndre Leatherwooda. Wcześniejsi rywale Kanadyjczyka również nie zachwycają. Największe osiągnięcie w karierze 34-letniego, mało znanego szerszej publiczności Rollsa to 1/16 finału mistrzostw świata w Mediolanie w 2009 roku. Pogromcą kanadyjskiego pięściarza okazał się wtedy Vijender Singh.

Wracając na koniec do powracającego po porażce z Canelo Gołowkina - jego kontrakt z DAZN mówi o sześciu walkach w ciągu trzech lat. Każda z tych walk to gwarancja ośmiocyfrowej kwoty. Najbardziej lukratywny dla Kazacha byłby oczywiście trzeci pojedynek z Canelo. Może do niego dojść już w okolicach września, choć są to na razie tylko przymiarki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 16-04-2019 19:13:18 
Rywal nędzny i tyle. Wiadomo jednak że to pierwsza walka na DAZN kazacha i musi być to wystep z przytupem, czyli zmasakrowanie Rollsa..
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 16-04-2019 21:54:35 
szkoda, że GGG dostanie tak marnego przeciwnika, w jego wieku i przy jego pozycji powinien walczyć już tylko z kimś naprawdę solidnym.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.