KATIE TAYLOR W WIELKIEJ WALCE UNIFIKACYJNEJ 1 CZERWCA

Redakcja, Boxingscene

2019-04-16

Zawodowy boks kobiet nabiera większego wymiaru. W ostatni weekend oglądaliśmy pojedynek Claressy Shields z Christiną Hammer, a już wkrótce kolejne historyczne starcie. Mistrzyni świata IBF, WBA i WBO w wadze lekkiej, wspaniała Katie Taylor (13-0, 6 KO) zmierzy się z mistrzynią WBC, Belgijką Delfine Persoon (43-1, 18 KO) 1 czerwca, podczas gali Joshua vs Miller w Nowym Jorku.

Ostatnia walka Taylor miała miejsce w marcu, Irlandka zdobyła w niej wspomniany pas WBO, pewnie pokonując Brazylijkę Rose Volante. Teraz czeka ją pojedynek unifikacyjny z zawodniczką, na którą ''polowała'' od dawna, mówiąc o chęci zdobycia wszystkich pasów w wadze lekkiej. Dopiero po zmierzeniu się z Persoon mają przyjść walki z takimi zawodniczkami jak Cecilia Braekhus czy Amanda Serrano.

Delfine Persoon to pięściarka bardzo doświadczona, obdarzona dobrymi warunkami fizycznymi i niezłym uderzeniem. Pasa WBC broniła już dziewięć razy, jej ostatnią rywalką była Melissa St Vil w marcu tego roku. Zwycięstwo przed czasem nad stosunkowo mocną Amerykanką potwierdziło, że Persoon wciąż znajduje się w mistrzowskiej formie i będzie prawdopodobnie największym - przynajmniej na papierze - wyzwaniem w karierze Katie Taylor.