KATIE TAYLOR W WIELKIEJ WALCE UNIFIKACYJNEJ 1 CZERWCA

Zawodowy boks kobiet nabiera większego wymiaru. W ostatni weekend oglądaliśmy pojedynek Claressy Shields z Christiną Hammer, a już wkrótce kolejne historyczne starcie. Mistrzyni świata IBF, WBA i WBO w wadze lekkiej, wspaniała Katie Taylor (13-0, 6 KO) zmierzy się z mistrzynią WBC, Belgijką Delfine Persoon (43-1, 18 KO) 1 czerwca, podczas gali Joshua vs Miller w Nowym Jorku.

Ostatnia walka Taylor miała miejsce w marcu, Irlandka zdobyła w niej wspomniany pas WBO, pewnie pokonując Brazylijkę Rose Volante. Teraz czeka ją pojedynek unifikacyjny z zawodniczką, na którą ''polowała'' od dawna, mówiąc o chęci zdobycia wszystkich pasów w wadze lekkiej. Dopiero po zmierzeniu się z Persoon mają przyjść walki z takimi zawodniczkami jak Cecilia Braekhus czy Amanda Serrano.

Delfine Persoon to pięściarka bardzo doświadczona, obdarzona dobrymi warunkami fizycznymi i niezłym uderzeniem. Pasa WBC broniła już dziewięć razy, jej ostatnią rywalką była Melissa St Vil w marcu tego roku. Zwycięstwo przed czasem nad stosunkowo mocną Amerykanką potwierdziło, że Persoon wciąż znajduje się w mistrzowskiej formie i będzie prawdopodobnie największym - przynajmniej na papierze - wyzwaniem w karierze Katie Taylor.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bongo
Data: 16-04-2019 21:19:26 
Katie jest najlepsza pieściarką
 Autor komentarza: aro1990
Data: 17-04-2019 11:11:15 
"Zawodowy boks kobiet nabiera większego wymiaru." Cokolwiek miałoby to znaczyć. Szanowna redakcjo, darujcie sobie zaklinanie rzeczywistości. Jaki jest koń, każdy widzi, choćby po sobotniej "mistrzowskiej walce" Shields vs Hammer. Poza tym stać was na coś więcej niż szukanie na siłę "ciekawych newsów" i podążanie nurtem politycznej poprawności...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.