SHIELDS LEPSZA NIŻ HAMMER - AMERYKANKA Z 4 PASAMI WAGI ŚREDNIEJ

2019-04-14

Claressa Shields (9-0, 2 KO) jako druga pięściarka w historii zdołała zunifikować wszystkie cztery pasy mistrzowskie. A to za sprawą wygranej nad niezwyciężoną dotąd Christiną Hammer (24-1, 11 KO).

Pierwsze dwie minuty jeszcze spokojne i rozpoznawcze, z nieznaczną przewagą wyższej i dobrze operującą lewym prostym Niemki. Ale na początku drugiej dwukrotna mistrzyni olimpijska trafiła mocnym lewym sierpowym i od tego momentu dyktowała już warunki do samego końca. Gdy stawała na moment, jab rywalki robił swoje, kiedy jednak atakowała, z łatwością przedostawała się do półdystansu. A w nim czuła się znacznie lepiej.

W ósmej odsłonie obchodząca niedawno 24. urodziny Shields złapała swój rytm i gdyby runda trwała - tak jak ona chce trzy minuty, z pewnością wygrałaby ten pojedynek przed czasem. A tak gong na przerwę przyszedł Hammer z pomocą i ta zdołała wrócić do gry.

Po ostatnim gongu cała trójka sędziów wskazała na Amerykankę w stosunku 98:92. Tak oto Shields do pasów WBC, WBA i IBF wagi średniej dorzuciła teraz również tytuł WBO.