REYNOSO: CANELO JEST CORAZ LEPSZY, ZOBACZYMY BOKSERA KOMPLETNEGO

Redakcja, Boxingscene

2019-04-12

Już za trzy tygodnie, 4 maja w Las Vegas do ringu wejdą mistrz świata WBC i WBA wagi średniej, Saul Alvarez (51-1-2, 35 KO) i mistrz IBF Daniel Jacobs (35-2, 29 KO). Trener Canelo, Eddy Reynoso zapowiada, że zobaczymy jego podopiecznego w życiowej dyspozycji.

- Kiedy wygrywasz z zawodnikiem kalibru Gołowkina, zdobywasz prawdziwą pewność siebie. Z Gołowkinem Canelo walczył na dwa sposoby, najpierw bazował na kontratakach, potem na spychaniu przeciwnika do tyłu. Oba sposoby okazały się skuteczne w jego wykonaniu. W ostatnich czterech lub pięciu walkach Saul wiele poprawił w swojej technice. Zaimponował wiedzą, jaką zdobył od czasów, gdy był zawodnikiem dobrym na cztery rundy. Wszystko, co robi w ringu, jest coraz lepsze - kontry, zakroki, zejścia, bloki, walka z wykorzystaniem lin, wyczucie i kontrola dystansu - twierdzi trener Meksykanina.

- Zobaczymy najlepszego dotychczas Canelo, zawodnika jeszcze bardziej ułożonego i kompletnego, a zarazem wciąż młodego i świeżego - dodaje Reynoso, który przez lata pracy z Alvarezem stał się bardzo cenionym fachowcem. Z jego rad korzystają obecnie również m.in. tak znani zawodnicy jak Oscar Valdez i Ryan Garcia.