BRODNICKA vs PEREZ: NA ROZPISCE LEŚNIAK, SIWY, BODZIOCH

Takiego widowiska pięściarskiego w Jeleniej Górze jeszcze nie było. W sobotę 25 maja mistrzyni świata federacji WBO - Ewa Brodnicka (16-0, 2 KO), podczas gali Tymex Boxing Night spotka się z byłą dwukrotną mistrzynią świata wagi koguciej - Janeth Perez (24-4-2, 6 KO). Na ringu zaprezentują się także miejscowi pięściarze - Kamil Bodzioch (3-0, 1 KO) czy debiutujący Oskar Wierzejski, a także występujący w wadze ciężkiej Marcin Siwy (18-0, 7 KO) oraz Michał Leśniak (10-1-1, 3 KO).

Kibice w stolicy Karkonoszy Jeleniej Górze i całym regionie uwielbiają boks. To tutaj trenowali i dla tego miasta tytuły zdobywali m.in. uczestnik MŚ i ME Ireneusz Zakrzewski i Justyna Nowicka. O zawodowe mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej walczył też Łukasz Janik. Następców nie brakuje, bowiem w grupie promotorskiej Tymex występują utalentowani młodzi zawodnicy jak Kamil Bodzioch, Oskar Wierzejski i Oskar Kapczyński.

- Zapowiada się niesamowicie ciekawa gala, którą organizujemy wspólnie z Termami Cieplickimi i Miastem Jelenia Góra. Ewa Brodnicka i Janeth Perez mają w dorobku zwycięstwa w walkach o mistrzostwo świata największych organizacji bokserskich, a w Jeleniej Górze staną do bezpośredniego pojedynku o pas WBO kategorii super piórkowej należący do naszej zawodniczki. Ewa Brodnicka nigdy nie przegrała w zawodowej karierze, zaś atutem Meksykanki jest bardzo duże doświadczenie - mówi szef grupy, Mariusz Grabowski.

Wielkie nadzieje na kolejne sukcesy pięściarskie w Jeleniej Górze pokładane są w grupie młodzieżowców Tymexu. Niestety kontuzjowany jest pochodzący z miejscowości Podgórzyn Oskar Kapczyński (2-0, 1 KO), który w dobrym stylu rozpoczął zawodowe boksowanie, ale wystąpią na pewno dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski wagi super ciężkiej Kamil Bodzioch i debiutant Oskar Wierzejski.

- Przykłady tych trzech chłopaków pokazują, że w Jeleniej Górze i okolicach nie brakuje utalentowanych bokserów. Trzeba dać im szansę i odpowiednio pokierować. Bardzo liczę na rozpoczynającego z nami współpracę Oskara Wierzejskiego, brązowego medalistę MP Młodzieżowców i Juniorów. To kolejny ciekawy zawodnik wagi ciężkiej. Mam nadzieję, że skoro kibiców przyjedzie także z Wałbrzycha, aby kibicować swojemu bokserowi Michałowi Leśniakowi - dodał Grabowski.

W królewskiej wadze ciężkiej, poza jeleniogórskimi wschodzącymi gwiazdami, pokaże się również częstochowianin Marcin Siwy, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Kadetów, który wygrał między innymi z Michaelem Sprottem, a dzielnie boksował też z Kubańczykiem Erislandy Savonem. - Marcin Siwy nie powiedział ostatniego słowa i z pewnością marzą mu się sukcesy na miarę kolegi z tego samego miasta Roberta Parzęczewskiego, który dwanaście z ostatnich czternastu walk wygrał przed czasem - zakończył promotor.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 12-04-2019 19:03:07 
Warto wspomniec ze Grupa Tymex zakazała obecności swojej pięściarki obecności w bokserskim programie TVP z okazji walki Shields Hammer. Nieaktywna zawodniczka dostała zakaz promocji własnej osoby. Gratulacje Polsat gratulacje Tymex przez takie podejścia stacji i promotorów później sa problemy zeby robić dobre walki bo strony zamiast rozmawiac wolą walczyć.Krótko mówiąc żenada.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 12-04-2019 19:24:55 
O kurde odkopali Siwego, ciekawe kogo dostanie tym razem?
 Autor komentarza: tyler
Data: 13-04-2019 01:16:20 
Żenadą jest podmiot owego sporu... Może poszli w końcu po rozum do głowy, że nie na rękę jest im postać która ośmiesza ich "stajnie" i wzbudza ogólną niechęć ze strony kibiców.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 13-04-2019 15:10:01 
Aby moc cos promowac, to najpierw nalezaloby miec w ogole co promowac np. wiedze albo/i umiejetnosci bokserskie a nie wylacznie fikusna bielizne i warkoczyki. Brodnicka samym swoim istnieniem w swiecie piesciarskim szkodzi tej dyscyplinie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.