ARUM: YARDE ZGODZIŁ SIĘ NA WALKĘ Z KOWALIOWEM W ROSJI

Redakcja, Boxing Socialist

2019-04-10

Zarówno Egis Klimas - menadżer Siergieja Kowaliowa (33-3-1, 28 KO), jak i promujący go Bob Arum, potwierdzili w różnych wywiadach, że doszło do porozumienia z obozem obowiązkowego pretendenta, Anthony'ego Yarde (18-0, 17 KO).

Strona reprezentująca championa od początku chciała tej walki w pierwszy weekend czerwca w Czelabińsku, jego rodzinnym mieście. Anglicy jednak nie chcieli jechać na jego teren. Władze federacji WBO wyznaczyły więc datę przetargu na 8 kwietnia, a potem przesunęły datę o tydzień. Za pięć dni powinno więc teoretycznie dojść do przetargu. Arum i Klimas przekonują jednak, iż nie będzie on potrzebny.

Yarde dostał małą podwyżkę i podobno zgodził się na wyjazd do Rosji. Nie ma konkretnej daty, natomiast walka Kowaliowa w obronie pasa mistrza świata organizacji WBO wagi półciężkiej ma się odbyć w czerwcu bądź lipcu. Trwają dalsze rozmowy pomiędzy obozami.

- Walka odbędzie się w czerwcu albo lipcu w Rosji. Wkrótce powinniśmy ogłosić więcej szczegółów - zdradził szef grupy Top Rank.