RZADKOSZ NA ZAKOŃCZENIE TRYLOGII NIEZNACZNIE LEPSZY OD GROMADZKIEGO

To była ich trzecia walka w gronie zawodowców, a piąta w ogóle. I za każdym razem było ciekawie. Na otwarcie gali "Ostatni Taniec" w Katowicach Mateusz Rzadkosz (10-0-1, 3 KO) pokonał po twardej potyczce Tomasza Gromadzkiego (9-2-1, 3 KO).

Początek zgodny ze scenariuszem. Do ataku ruszył "Zadyma", natomiast lepiej wyszkolony Mateusz stopował jego chaotyczne szturmy swoim lewym prostym, dobrze pracując też nogami. Ale wszystko zaczęło się zmieniać w końcówce drugiej rundy, gdy Tomek zaczął sięgać obszernym prawym sierpowym. Potem zaś Rzadkosz niepotrzebnie zaczął wdawać się z nim w wymiany, zamiast boksować z daleka. W trzeciej odsłonie pod jego prawym okiem pojawiło się rozcięcie, lecz krew spływała po policzku i nie przeszkadzała w kontynuowaniu potyczki.

Na półmetku pojedynek był w okolicach remisu, ale walka toczyła się na warunkach Gromadzkiego - w bliskim półdystansie. I to jego ciosy miały większą wymowę. Rzadkosz równo z gongiem kończącym piąte starcie skontrował fajnie bezpośrednim prawym krzyżowym.

Mateusz z jakiegoś powodu ubzdurał sobie, że zamiast boksować, lepiej jest z Gromadzkim się bić i poszedł z nim na wojnę w szóstej rundzie. Kibice pewnie byli zadowoleni, ale taktycznie nie było to najlepsze rozwiązanie. W połowie siódmej wydłużył serię i złapał go ładną akcją, wciąż jednak brakowało jabu. Tuż przed przerwą doszło do spięcia w półdystansie, w której w końcu lepszy był Mateusz. Ostatnie trzy minuty jak cała walka - zażarta i zacięta. Po ostatnim gongu obaj z niepokojem czekali więc na werdykt. A sędziowie punktowali stosunkiem głosów dwa do remisu na korzyść Rzadkosza - 76:76, 78:74 i 78:75.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: leon84
Data: 06-04-2019 19:47:12 
Chyba się pomyliłem co do Rzadkosza.Myślałem,że coś może o ME powalczyć,ale raczej niedługo czeka go pójście do pracy fizycznej.Moim zdaniem był remis.
 Autor komentarza: billie
Data: 06-04-2019 20:49:36 
Do "pracy fizycznej" jak to nazywasz to możesz iść Ty. Rzadkosz to jest zamożny i ustawiony człowiek i jeżeli już będzie pracował to jako Pan Prezes, czaisz?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.