CLARESSA SHIELDS O TRAKTOWANIU KOBIET I MĘŻCZYZN W BOKSIE

Trudno ukryć, że reklamowany jako "największa walka w historii boksu kobiet" pojedynek Claressy Shields (8-0, 2 KO) z Christiną Hammer (24-0, 11 KO) nie wzbudza tak dużego zainteresowania, jak chcieliby organizatorzy. 13 kwietnia w Atlantic City przekonamy się, czy sytuacja się zmieniła, tymczasem głos zabrała Claressa Shields.

Przypomnijmy, że stawką walki Shields vs Hammer są wszystkie cztery pasy mistrzowskie w wadze średniej. Niemka posiada pas WBO, natomiast w rękach Amerykanki znajdują się pasy WBC, WBA i IBF.

HAMMER O WALCE Z SHIELDS >>>

- Christina nie zdaje sobie sprawy z tego, co nadchodzi. Złamię ten młot (gra słów, Hammer to po angielsku młot - przyp.red.) w pół. Kiedy wchodzę do ringu, liczy się siła ciosu. To prawdziwa walka. To, że ona jest wysoka, nie znaczy, że będzie cokolwiek w tej walce dyktować. Mam wiele asów w rękawie, pracowałam nawet nad słynną przekładanką w stylu Muhammada Alego (tzw. Ali shuffle - przyp.red.). Być może spróbuję jej w walce (...) Mam na koncie dwa złote medale olimpijskie, a kiedy 13 kwietnia zejdę z ringu, będę miała wszystkie tytuły zawodowe w wadze średniej. Gdybym była mężczyzną, byłabym jednym z najsławniejszych bokserów. Wszyscy wiemy, że istnieje przepaść między traktowaniem kobiet i traktowaniem mężczyzn. Ciężko pracuję, by to zmienić. Wszystkie kobiety w boksie pracują zresztą ciężko, a dostają mniej pieniędzy i poświęca im się mniej uwagi niż mężczyznom. Ale świat się zmienia. My go zmieniamy - powiedziała Shields, szybko wzbudzając gorącą dyskusję na temat kobiet w boksie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: aro1990
Data: 05-04-2019 16:46:59 
"Wszyscy wiemy, że istnieje przepaść między traktowaniem kobiet i traktowaniem mężczyzn." Tak tu ma rację. A w boksie bierze się to stąd że kobiety - pisze tu tylko z litości dla niej, o sytuacji w porównywalnych kategoriach wagowych - są dużo słabsze fizycznie, uderzają z przeciętnie dwukrotnie mniejszą siłą, są wolniejsze, nie tak wydolne i odporne na ciosy, no i do tego mają gorszy refleks. Dlatego m.in. w tym i innych sportach nie rywalizacją z mężczyznami , począwszy od szachów, a skończywszy na boksie... Czy kiedykolwiek odbył się bokserski pojedynek pań, choć w połowie tak emocjonujący jak te które często oglądamy w ringu panów??? Pani wyszczekana mistrzyni Shields, ZALICZYŁABY CIĘŻKIE KO, OD KOLESIA REGULARNIE ĆWICZĄCEGO BOKS OD GÓRA DWÓCH LAT NP. LEGII... To tyle w temacie poprawnie politycznego narzekania, tej i innych kobiecych mistrzyń.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 05-04-2019 16:48:49 
Czyli poniewaz jest mniejsze zainteresowanie ze strony kibicow boksem kobiet, co przeklada sie na mniejsze zarobki i slawe, oraz mniej uwagi poswiecanej w mediach a owe kobiety pracuja rownie ciezko na sukces jak mezczyzni to oznacza ze co? Jak dla mnie po prostu ze globalnie nie ma popytu na ten sport i tyle.

Swoja droga ciekawe zdjecie, takie wzbudzajace zainteresowanie.
 Autor komentarza: aro1990
Data: 05-04-2019 17:16:57 
@Callisto , masz rację, to kolejny aspekt i bierze się to m.in. z tego co napisałem. A co do jej i jej podobnych argumentu, "że pracują tak ciężko jak mężczyźni", to co ma piernik do wiatraka. Liczą się zainteresowanie, wyniki i efekty. Wielu trenuje tak ciężko jak powiedzmy Messi, ale tylko paru zarabia tyle co on. Przede wszystkim, w sporcie mężczyzn na najwyższym poziomie, wiesz że oglądasz najlepszych ludzi, a w przypadku kobiet - z całym szacunkiem - najlepsze kobiety...
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 06-04-2019 11:03:21 
Jedyna kobita, ktora daje emocje w ringu to Katie Taylor. Ostatnio po jej walce ring byl krwia zalany, bo zlamala nos rywalce i ogolnie dala swietny pokaz boksu. Nie wyobrazam sobie jak np taki ponton moglby zarabiac wiecej, niz przystalo. Zarabia sie tyle ile jest sie w stanie nakrecic widzow i kibicow. Jeszcze sie nie spotkalem z sytuacja gdzie kobieta wyladowala przez boks na wozku.. Kobiecy boks jest mniejszym uszczerbkiem na zdrowiu.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 06-04-2019 11:05:05 
Druga sprawa jest tego typu, ze nie trzeba byc wybitnie dobra by byc niekwestionowana mistrzynia, albo po prostu mistrzynia skoro w rankingu czasami widnieje lekko ponad 50 nazwisk lub maxymalnie kolo 200 300..
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 06-04-2019 11:06:58 
Piatkowska w swojej wadze jest 1 na 41 zawodniczek i ona rowniez kiedys mowila o rownych gazach. Przeciez to jest smiech na sali.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 06-04-2019 11:08:10 
Aha i jeszcze to, ze klepia sie po 2 min zamiast trzech, co jest dla mnie w ogole nie zrozumiale.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.