TRENER GOŁOWKINA: CANELO I MUNGUIA OPCJAMI NA JESIEŃ

Redakcja, BoxingNews24

2019-04-05

Giennadij Gołowkin (38-1-1, 34 KO) szykuje się do pierwszej walki na antenie DAZN. Nie wie jeszcze kto będzie jego rywalem, a już pojawiają się kandydaci do kolejnego starcia z Kazachem.

Wspominano nazwiska Kamila Szeremery, Brandona Adamsa, ale za dwa miesiące naprzeciw GGG stanie raczej Hassan N'Dam N'Jikam (37-3, 21 KO). Były "regularny" i "tymczasowy" mistrz WBA wagi średniej pod koniec zeszłego roku wrócił do gry dzięki wyjazdowej wygranej nad twardym Martinem Murrayem.

Mimo wszystko platforma streamingowa DAZN płacąc Gołowkinowi ogromne pieniądze chce większych nazwisk w dłuższej perspektywie, a jego sławny trener Abel Sanchez wymienia dwóch potencjalnych rywali na jesień. Jedną z opcji jest oczywiście dopełnienie trylogii z Saulem Alvarezem (51-1-2, 35 KO), natomiast drugą starcie z Jaime Munguią (32-0, 26 KO), mistrzem WBO kategorii junior średniej, który był już kiedyś przymierzany do króla nokautu.

Wszyscy oczywiście muszą wygrać najbliższe walki - Gołowkin z N'Jikamem, Canelo 4 maja z Danielem Jacobsem (35-2, 29 KO), a Munguia 13 kwietnia z Dennisem Hoganem (28-1-1, 7 KO).