ZAWODOWY DEBIUT MISTRZA OLIMPIJSKIEGO ZOIROWA

Już w najbliższy piątek na gali w Dubaju zadebiutuje w zawodowym boksie mistrz olimpijski z Rio, Uzbek Szachobidin Zoirow. ''Szacho'' reprezentuje stajnię MTK Global, będzie występował w wadze piórkowej. Zapowiada się na zawodowca o potencjale mistrzowskim.

Zoirow był jedną z największych niespodzianek turnieju olimpijskiego podczas igrzysk w Brazylii. Najpierw pokonał Irlandczyka Brendana Irvine'a (3:0), potem wygrał z Amerykaninem Antonio Vargasem (3:0), następnie odprawił Azera Elwina Mamiszadę (3:0), by w półfinale ograć Wenezuelczyka Yoela Finola (3:0) i zdobyć złoto kategorii do 52 kilogramów w pojedynku z Rosjaninem Miszą Alojanem (również 3:0).

Poza igrzyskami największe sukcesy Zoirowa to srebrne medale Igrzysk Azjatyckich i mistrzostw Azji, a także nieskazitelny bilans w lidze WSB w barwach drużyny Uzbek Tigers (zwycięstwa m.in. nad Kubańczykiem Robeisy Ramirezem i wspomnianym Wenezuelczykiem Finolem). Styl Uzbeka to dynamiczny, oparty na pracy nóg i niespodziewanych atakach boks z odwrotnej pozycji. Warto również przypomnieć, że w barwach MTK Global zadebiutował niedawno kolega Zoirowa, Hurszid Tożibajew, który pokonał przed czasem na gali w Łomży Krzysztofa Rogowskiego.

Z kolei piątkowym rywalem ''Szacho'' będzie Indonezyjczyk Anthony Holt (5-4-1, 3 KO), dla którego sukcesem byłoby zapewne przetrwanie z Zoirowem całego dystansu sześciu rund.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.