WBO: PRZETARG NA WALKĘ KOWALIOWA Z YARDE 8 KWIETNIA

Redakcja, ESPN

2019-04-03

Kathy Duva - szefowa grupy Main Events i zarazem promotorka Siergieja Kowaliowa (33-3-1, 28 KO), zwróciła się do federacji World Boxing Organization o przeprowadzenie przetargu na jego walkę z oficjalnym pretendentem, Anthonym Yarde (18-0, 17 KO).

Duva negocjowała z Frankiem Warrenem - promotorem Anglika, od momentu kiedy federacja nakazała taką walkę, lecz obie strony nie potrafiły dojść do porozumienia. Duva i Kowaliow chcieli bardzo tego pojedynku w Czelabińsku, rodzinnym mieście championa. Zarezerwowano nawet halę na 1 czerwca, jednak drużyna pretendenta nie przystała na taki pomysł.

Władze federacji wyznaczyła więc datę przetargu na 8 kwietnia, który odbędzie się o godzinie 11:00 miejscowego czasu w San Juan w Portoryko. Minimalna kwota przystąpienia do takiego przetargu to 300 tysięcy dolarów. Pieniądze te zostaną podzielone w stosunku 75/25 na korzyść Kowaliowa.

"Krusher" odzyskał pas WBO wagi półciężkiej dzięki lutowej wygranej na punkty nad swoim niespodziewanym pogromcą z zeszłego roku, Eleiderem Alvarezem.