WBO: PRZETARG NA WALKĘ KOWALIOWA Z YARDE 8 KWIETNIA

Kathy Duva - szefowa grupy Main Events i zarazem promotorka Siergieja Kowaliowa (33-3-1, 28 KO), zwróciła się do federacji World Boxing Organization o przeprowadzenie przetargu na jego walkę z oficjalnym pretendentem, Anthonym Yarde (18-0, 17 KO).

Duva negocjowała z Frankiem Warrenem - promotorem Anglika, od momentu kiedy federacja nakazała taką walkę, lecz obie strony nie potrafiły dojść do porozumienia. Duva i Kowaliow chcieli bardzo tego pojedynku w Czelabińsku, rodzinnym mieście championa. Zarezerwowano nawet halę na 1 czerwca, jednak drużyna pretendenta nie przystała na taki pomysł.

Władze federacji wyznaczyła więc datę przetargu na 8 kwietnia, który odbędzie się o godzinie 11:00 miejscowego czasu w San Juan w Portoryko. Minimalna kwota przystąpienia do takiego przetargu to 300 tysięcy dolarów. Pieniądze te zostaną podzielone w stosunku 75/25 na korzyść Kowaliowa.

"Krusher" odzyskał pas WBO wagi półciężkiej dzięki lutowej wygranej na punkty nad swoim niespodziewanym pogromcą z zeszłego roku, Eleiderem Alvarezem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 03-04-2019 11:01:19 
Bardzo dobre zestawienie, stary lis versus młody wilk, prawdziwa weryfikacja Yarde'a.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 03-04-2019 14:41:45 
zadna weryfikacja do tej walki nie dojdzie, Yarde dalej będzie tłukł bumów w UK, zresztą to zapowiedział w wywiadzie mówiąc, że to on jest stroną A w walce z Kowalem i nie wezmą walki jeśli Krusher nie przyjedzie do UK :D :D
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.