Archiwum wiadomości z dnia: 2019-04-02

 


DAVID PRICE: CHĘTNIE PRZYWITAM KLICZKĘ PO POWROCIE

Ukraińscy dziennikarze przyznają, że wczorajsza informacja o walce Władimira Kliczki (64-5, 53 KO) pod koniec maja była żartem prima aprilisowym. Potwierdzają jednak, iż Kliczko rzeczywiście prowadzi zaawansowane rozmowy z platformą streamingowa DAZN. A jest kilku chętnych, którzy przywitaliby Ukraińca po powrocie ze sportowej emerytury.


CRAWFORD: 20 KWIETNIA POSZUKAM ZNISZCZENIA

Terence Crawford (34-0, 25 KO) już 20 kwietnia w nowojorskiej Madison Square Garden podejmie Amira Khana (33-4, 20 KO), choć większość kibiców ciągle oczekuje starcia Amerykanina z którymś z pozostałych czempionów wagi półśredniej. Sam 'Bud' swojego najbliższego oponenta nie zamierza jednak lekceważyć.



EDDIE HEARN I SHANNON BRIGGS O WALCE JOSHUA vs MILLER

Mistrz WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej, Anthony Joshua (22-0, 21 KO) 1 czerwca zmierzy się w Nowym Jorku z Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO). Obóz Brytyjczyka odbywa się teraz w Anglii, ale za mniej więcej trzy tygodnie przeniesie się na Florydę. Na temat walki z 'Big Baby' wypowiedzieli się tymczasem Eddie Hearn i Shannon Briggs.






NA HORYZONCIE WALKA JOHNSONA ZE SMITHEM JR?

Callum Johnson (18-1, 13 KO) miał na deskach Artura Beterbijewa zanim przegrał z mistrzem IBF wagi półciężkiej. Potem pokonał Seana Monaghana przed czasem. Promujący go Eddie Hearn wciąż wiąże z nim spore nadzieje, uważając 33-latka za najmocniej bijącego pięściarza na granicy 79,4 kilograma. I chce go skonfrontować z innym puncherem.







CHRISTINA HAMMER O WALCE Z CLARESSĄ SHIELDS

Już 13 kwietnia czeka nas walka, którą w Stanach Zjednoczonych reklamuje się jako największy pojedynek w historii kobiecego boksu: Christina Hammer (24-0, 11 KO) kontra Claressa Shields (8-0, 2 KO) w Atlantic City. Stawką jest absolutna dominacja w wadze średniej, faworyzowana Amerykanka posiada bowiem pasy WBC, WBA i IBF, a Niemka WBO. Hammer zachowuje spokój i podkreśla swoje atuty.


BEST I FACED: 'IRISH' MICKY WARD

Micky Ward (38-13, 27 KO) nigdy nie zdobył tytułu mistrza świata, a przynajmniej nie poważanej federacji, ale był główną atrakcją wielkich gal, nakręcono o nim film, a kibice boksu jeszcze przez kilkadziesiąt lat będą wracać do jego trylogii z Arturo Gattim. Prezentujemy Wam kolejną odsłonę cyklu 'Best I Faced'.