EDDIE HEARN I SHANNON BRIGGS O WALCE JOSHUA vs MILLER

Redakcja, Sky Sports

2019-04-02

Mistrz WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej, Anthony Joshua (22-0, 21 KO) 1 czerwca zmierzy się w Nowym Jorku z Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO). Obóz Brytyjczyka odbywa się teraz w Anglii, ale za mniej więcej trzy tygodnie przeniesie się na Florydę. Na temat walki z "Big Baby" wypowiedzieli się tymczasem Eddie Hearn i Shannon Briggs.

- Bardzo ciężko znaleźć sparingpartnerów imitujących Millera. Trzymam rękę na pulsie w tym temacie. O wyborze ludzi na sparingi decyduję wraz trenerem AJ'a Robem McCrackenem i samym Aj'em. Znalezienie gościa, który waży ponad 140 kilogramów, ma szybkie ręce, świetną wydolność i wywiera presję... To jest cholernie trudne zadanie. Szczerze mówiąc, nie jest możliwe sprowadzenie kogoś, kto imitowałby Millera pod względem rozmiarów, szybkości, poruszania się w ringu, całości atrybutów "Big Baby". Zbliżymy się jednak do ideału tak blisko, jak to możliwe. Czujemy, że dysponujemy dobrym zestawem zawodników - powiedział Hearn, promotor Joshuy. Swoje dodał też były mistrz świata Shannon Briggs, który chce wrócić na ring w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie przebywa.

BRIGGS CHCE WRÓCIĆ NA WYSPACH >>>

- Miller to fenomenalny zawodnik, jest prawdziwym testem dla AJ'a. Bardzo twardym gościem. On jest jak lokomotywa, jak się rozpędzi, trudno go zatrzymać. Joshua będzie musiał szybko zacząć kontrolować walkę lewym prostym, jeżeli "Big Baby" się rozgrzeje, to będzie szalona noc. Wszystko zależy od pierwszej rundy. Przegra ten, kto będzie pasywny - mówi wciąż trzymający niezłą formę "The Cannon", weteran pochodzący z Brooklynu, podobnie zresztą jak Jarrell Miller.

Przypomnijmy na koniec, że pięciu mistrzów świata wagi ciężkiej - Riddick Bowe, wspomniany Shannon Briggs, Michael Moorer, Floyd Patterson i Mike Tyson - urodziło się lub wychowało właśnie na Brooklynie. Czy Jarrell Miller nawiąże do wielkiej bokserskiej tradycji tej dzielnicy i zostanie szóstym brooklyńczykiem na tronie królewskiej kategorii?