POŻEGNALNA WALKA LEBIEDIEWA Z PASEM WBA W STAWCE?

Jeszcze pod koniec marca promotor Lawrence'a Okolie (12-0, 9 KO) wyszedł z propozycją walki do obozu Denisa Lebiediewa (32-2, 23 KO). - Przedyskutowałem to z samym Denisem i jego trenerami. Są gotowi na takie starcie - zapewnia Wadim Korniłow, menadżer Rosjanina.

Po tym jak Aleksander Usyk zrzekł się tytułu mistrza świata kategorii cruiser federacji WBA, Lebiediew może zaboksować z perspektywicznym Anglikiem o wakujący pas. Ale istnieje również prawdopodobieństwo, że bez walki zostanie uznany pełnoprawnym championem, który w konfrontacji z Okolie podejdzie po prostu do pierwszej obrony.

- Denis to wielki mistrz, który ma w Rosji wielu kibiców. To może być jego ostatnia walka w karierze - kontynuował Korniłow. Rosjanie nie ukrywają, że chcieliby takiego pojedynku u siebie. Natomiast Eddie Hearn będzie chciał sprowadzić ich do Wielkiej Brytanii.

- Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Denisowi zostanie przywrócony status super mistrza WBA. A wtedy mógłby on bronić tytułu w swoim pożegnalnym występie. Bo to raczej będzie jego ostatnia walka - zakończył Korniłow.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Graham
Data: 02-04-2019 09:57:34 
Gosc przegrywa z Gassijewem, przez 4 lata unika czołówki walczac jedna walke do roku i za darmo doataje super championa... WBA
 Autor komentarza: Furmi
Data: 02-04-2019 10:21:32 
Nieprawda. Przegrywając z Gasijewem Lebia utrzymał pas WBA. Stracił wtedy tylko IBF. Miał kłopoty zdrowotne, więc dostał status "mistrza w zawieszeniu", bo musiał przerwać karierę na jakiś czas. A odchodząc był przecież aktualnym mistrzem WBA. Oczywiście to może się podobać albo nie, tylko nie piszcie, że za darmo dostaje super championa, ponieważ:
A - miał status mistrza w zawieszeniu
B - Usyk miał w myśl przepisów federacji z nim walczyć, a nie walczył
Wszystko zgodnie z regułami. A czy one są dobre czy złe, to już inna sprawa. Tylko nikt tu niczego za darmo nie dostał.
Pozdrawiam.
 Autor komentarza: Graham
Data: 02-04-2019 11:42:25 
Panie redaktorze jak najbardziej ma Pan racje, ale mialem na myśli wartosc wba jako federacji, uważam, że mistrzem mozna nazywac najlepszego aktualnie zawodnika danej kategorii wagowej bądź osobe ktora pokona aktualnego mistrza. Wiem ze z Gasijewem pas wba nie byl w puli ale po wakacie po Usyku powinien odbyc się normalny eliminator.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 02-04-2019 12:22:39 
A to już zupełnie co innego. Przyznaję - to co WBA wyprawia ze swoimi pasami woła o pomstę do nieba...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.