BOB ARUM O SZCZĘCE JOSHUY, CIOSIE WILDERA I ŁEBSKIM FURYM

Wiekowy, ale wciąż energiczny Bob Arum lubi ostatnio regularnie podszczypywać Eddie'ego Hearna i jego zawodników. Tym razem znów wziął na warsztat Anthony'ego Joshuę (22-0, 21 KO), któremu zarzuca nie najlepszą odporność na ciosy i przewiduje scenariusz jego starcia z Deontayem Wilderem. Oczywiście padły też słowa o trzecim z obecnych królów wagi ciężkiej...

- Szczęka AJ'a nie jest najlepsza. Jeżeli Wilder czysto go trafi, to myślę, że Joshua pożegna się z wygraną. Zobaczymy, co się stanie, jak wejdą do ringu, zobaczymy, czy do tej walki w ogóle dojdzie. Moim zdaniem Tyson Fury jest w tej chwili najlepszy z trójki mistrzów. Jest najbardziej łebski między linami i najbardziej wszechstronny. Za bardzo się wyluzował w walce z Wilderem i wspaniały puncher rzucił go na deski, ale ogólnie rzecz biorąc Fury go wyboksował - powiedział Arum, który w grudniu zeszłego roku skończył 87 lat.

Przypomnijmy, że do walki Wildera z Joshuą jest w tej chwili daleko. Niedawno Wilder odrzucił lukratywną, opiewającą na 120 milionów dolarów ofertę platformy DAZN. Oferta zawierała gwarancję dwóch walk z Joshuą - oczywiście w przypadku, gdyby Wilder zachował tytuł po jednej lub dwóch obronach. ''Bronze Bomber'' odrzucił jednak warunki DAZN i nadal będzie uczestniczył w projekcie PBC (Premier Boxing Champions).

18 maja Wildera (mistrza WBC) czeka walka z Dominikiem Breazeale'em, a Joshua (mistrz WBA, IBF i WBO) 1 czerwca zmierzy się z Jarrellem Millerem. Związany z Bobem Arumem, ESPN i Frankiem Warrenem Tyson Fury wraca natomiast 15 czerwca, jego rywalem będzie Tom Schwarz. W całej tej rozgrywce pozycję czarnego konia zaczyna zajmować Adam Kownacki. Jego celem jest pojedynek z Wilderem i niemal na pewno jest on bliżej niż walka Wilder vs Joshua. Wciąż mówi się również o możliwym rewanżu Wildera z Furym pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Bob Arum stwierdził niedawno, że druga walka Amerykanina z Brytyjczykiem lepiej się sprzeda, gdy kibice poznają obu pięściarzy w walkach z innym rywalami w najbliższych kilku lub kilkunastu miesiącach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 01-04-2019 19:33:17 
Tyson jest najlepszy z trójki mistrzów? Jakiej trójki?
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 01-04-2019 19:33:53 
Fury jest najlepszy z trójki byłych mistrzów: Fury, Stiverne, Parker.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 01-04-2019 19:34:53 
Nawet czwórki, bo jest jeszcze Martin!
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 01-04-2019 19:46:37 
Ja czytając ten tekst od razu pomyślałem, że Tyson jest najlepszy z trójki: Wilder, AJ, Tyson Fury i pewnie o to chodziło Bobowi Arumowi.
Jako fan Tysona Furego odbieram pozytywnie słowa Aruma. Poza tym uważam, że Arum zna się na boksie jak mało kto, chociaż pewnie nie zawsze mówi to co myśli.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 01-04-2019 20:38:09 
Fury akurat z całej trójki jest najnudnieszy.
 Autor komentarza: gluton
Data: 01-04-2019 21:31:57 
Wilder bez szyny w ręce jest bardzo przeciętny.Szpilka w formie go robi.
Po prostu nikt tego nie sprawdził. Gość wali tytanowa łapą i tyle.Jest pokraczny, bez techniki, ma szybkość i protezę.
Mam nadzieję że Bazyl go dobrze trafi.Wach mialby szanse.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 01-04-2019 22:39:45 
Arum jak się nie mylę to promuje tą "baletnicę".

W lepszej formie miałby być może szansę na lepszy występ z Wilderem.

A.J. przegrałby na punkty z Furym.

Wilder vs A.J. daję 60% vs 40%

Tyle że oni się nie spotkają na razie a A.J. będzie ich wszystkich unikał...
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 01-04-2019 22:59:41 
Autor komentarza: ClevlandData: 01-04-2019 22:39:45

Tyle że oni się nie spotkają na razie a A.J. będzie ich wszystkich unikał...


Taaa... będzie ich unikał, a oni tak zabiegają o walkę z AJ...
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 01-04-2019 23:21:03 
Na razie to każdy każdego unika. A szkoda, ciekawe starcia w tym trójkącie by były. Zastanawia ta sytuacja bardzo. Niby setki milionów na stole a nikt nie chce ich wziąć.
 Autor komentarza: Laik
Data: 02-04-2019 00:38:31 
WalterAlfa,

Zastanawia? Niestety dziś tak wygląda rzeczywistość. Biznes jest bardziej wyrachowany, niż kiedyś.
Dziś lepiej zarobić kilka, kilkanaście mln razy za trzy walki i dopiero strzał za setki mln
 Autor komentarza: boloyeoung
Data: 03-04-2019 14:35:37 
AJ wszystkich unika i ma słabą szczenkę bo nie wtsał po ciosie wacianego kliczki,Dondonaj zniszczył już wszystkich a reszta się go boji-PARKER,POVIETKIN,WHITE,AJ wszyscy kosekwentnie unikają z nim walki BO BY ICH POZABIJAŁ myslę,żeby UBIJAŁ PO 2 JEDNEGO WIECZoru,Cyganicho wrócił specjalnie dla KLICZKI bo władymir nie chciał z nim 2 walki i uciekł na emeryturę,po DONDONAJU TO 2 KILER CAŁY TOP jest posrany jeszcze bardziej niż przed DONDONAJEM .DLATEGO MISTSZCZ LINI PAPILARNYCH POSTAWNOWIŁ ZAWISIĆ POPRZECZKĘ 4 LEVELE WYŻEJ I NAJEBAĆ SAMEMU SZWJCENEGEROWI.PODOBNO W TOKU SĄ ROZMOWY Z RAMBO ale tego z 2 części.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.