NGUMBU KONTUZJOWANY, GWOZDYK OBRONIŁ PAS WBC WAGI PÓŁCIĘŻKIEJ

Aleksander Gwozdyk (17-0, 14 KO) pokonał Doudou Ngumbu (38-9, 14 KO) i obronił po raz pierwszy tytuł mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBC, lecz pozostał pewien niesmak.

Champion w pierwszej rundzie trafił mocnym bezpośrednim prawym, ciężko jednak było mu trafić bardzo ruchliwego i trochę nieokrzesanego przeciwnika. Dlatego też w drugiej oraz trzeciej odsłonie skoncentrował się na rozpoczynaniu swoich akcji prawym na korpus. W czwartym starciu podkręcił tempo, lecz wciąż nie potrafił upolować challengera jakimś czystym ciosem. Nie zmienia to jednak faktu, że kontrolował potyczkę i zbierał małe punkciki.

Tańczący na wstecznym Ngumbu w piątym starciu nagle rozjechał się nogami i przyklęknął. W pierwszej chwili sytuacja wyglądała na niezbyt groźną, ale pretendent zaczął utykać z grymasem bólu na twarzy. Sędzia dał mu chwilę przerwy, jednak kontuzja była zbyt poważna i potyczkę zastopowano, a Gwozdyka ogłoszono zwycięzcą.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: starycap2
Data: 31-03-2019 09:54:01 
Ngumbu uratował kawał życia.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 31-03-2019 09:55:44 
Ehh... żałosne widowisko oglądałem na youtube jakiś highlight. Ten Ngumbu to powinien iść do super średniej, a nie w półciężkiej siedzi.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 31-03-2019 15:36:21 
Jaki oponent taka walka, chociaż po takiej tragedii jaka miała miejsce ze Stevensonem, należało mu się nawet coś tak karykaturalnego.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.