OBÓZ YARDE CHCE WALKI Z KOWALIOWEM NA STADIONIE EMIRATES

Trener i menadżer Anthony'ego Yarde (18-0, 17 KO), Tunde Ajayi przekonuje, że możliwa jest walka jego podopiecznego z mistrzem świata WBO wagi półciężkiej, Siergiejem Kowaliowem (33-3-1, 28 KO) na londyńskim stadionie Emirates. Yarde jest w tym momencie obowiązkowym pretendentem do tytułu WBO, a obozy Brytyjczyka i Rosjanina dostały niedawno od federacji 30 dni na negocjacje.

YARDE vs KOWALIOW: 30 DNI NA NEGOCJACJE >>>

- Czy walka Frocha z Grovesem wydawała się możliwa do zrobienia na Wembley, kiedy Eddie Hearn pierwszy raz o tym mówił? Szalony pomysł, ale spotkał się z ogromnym odzewem. Zobaczmy, jaki będzie teraz odzew na walkę Yarde kontra Kowaliow na stadionie Arsenalu. Wszystko jest kwestią dobrej logistyki i realnego zapotrzebowania. Hala O2 Arena w Londynie to absolutne minimum. Myślę, że realna jest też walka na Emirates. To jest styl naszego teamu, ja i niebieskooki Frank Warren gadaliśmy o tym wiele razy w knajpach, jedząc homary i kurczaki. Anthony Yarde to duże nazwisko w Wielkiej Brytanii. Jest też teraz globalnym ambasadorem Adidasa. Nadszedł czas na walkę z Kowaliowem na naszym terenie. Nigdzie nie jedziemy. Nie damy się załatwić jak Tyson Fury - mówi Ajayi.

- Ile osób znało Kostyę Tszyu przed walką z Hattonem? Wystarczy nam to, że jest to walka znanego angielskiego boksera w Londynie. My jesteśmy dominującą stronę w tej rozgrywce, tak zwaną stroną A. Siergiej nie zapełnia teraz aren. Frank sprowadził go już na walkę z Nathanem Cleverlym. Wierzę w nasze możliwości, Frank jest najlepszy. Wiem, że wielu ludzi pomyśli, że bredzę, ale takie jest moje zdanie o walce z Kowaliowem i myślę, że są realne podstawy, by zorganizować pojedynek Yarde vs Kowaliow na londyńskiej ziemi - dodaje menadżer.

Przypomnijmy, że w swojej ostatniej walce, 8 marca, Yarde rozprawił się w piątej rundzie z Travisem Reevesem. Kowaliow rozpoczął natomiast rok od lutowego rewanżu z Eleiderem Alvarezem, w którym odniósł przekonujące, jednogłośne zwycięstwo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 20-03-2019 19:44:02 
Yarde robi duży przeskok, ale nie jest na straconej pozycji. Jedyne czego może mu zabraknąć to to że nie ma doświadczenia na topie. Z drugiej strony nie ma na co czekać. Jestem ciekaw tej walki.
 Autor komentarza: Czengont
Data: 20-03-2019 21:30:18 
Może mu też zabraknąć kondycji w ostatnich rundach. Mam na myśli muskulaturę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.