CALLUM SMITH CHCE WALCZYĆ 1 CZERWCA NA GALI JOSHUA vs MILLER

Redakcja, WBN

2019-03-19

Trener mistrza świata WBA wagi super średniej Calluma Smitha (25-0, 18 KO), Joe Gallagher potwierdził doniesienia o tym, że jego zawodnik chce wrócić do ringu 1 czerwca w Nowym Jorku. Walką wieczoru tej gali będzie pojedynek Anthony Joshua vs Jarrell Miller.

- Do środy będziemy wiedzieli, na czym stoimy. Jedno jest pewne: Callum chce wysokiego miejsca na karcie walk, chce walczyć zaraz przed Joshuą i Millerem. Przeciwnikiem Calluma nie będzie obowiązkowy pretendent John Ryder, o którym wielu ludzi mówiło - powiedział Gallagher, znany również pod pseudonimem ''Tesco Joe''.

Przypomnijmy, że Callum Smith ostatni raz walczył we wrześniu zeszłego roku, efektownie nokautując George'a Grovesa i wygrywając tym samym turniej World Boxing Super Series w wadze super średniej. Pod drodze do finału ''Mundo'' odprawił Erika Skoglunda i Nieky'ego Holzkena.

Ostatnio mówiło się o walkach Smitha z Saulem ''Canelo'' Alvarezem i Andre Wardem. Alvarez jest posiadaczem pas WBA Regular w wadze super średniej, ale ta walka wydaje się w tym momencie dość odległa. Trzeba z pewnością poczekać najpierw na wynik walki ''Canelo'' z Danielem Jacobsem w maju. Z kolei pojedynek Smitha z Andre Wardem, który musiałby wrócić na niego z emerytury, jest raczej niemożliwy po fiasku, jakim skończyły się negocjacje z Amerykaninem. Obie ww. walki miały się odbyć w mieście Calluma, Liverpoolu, na słynnym stadionie Anfield.

Wracając jeszcze do gali Joshua vs Miller w nowojorskiej Madison Square Garde - będzie to prawdziwa inwazja Brytyjczyków na Amerykę, oprócz Joshuy wystąpią m.in. Kell Brook, Katie Taylor, Khalid Yafai i być może inni zawodnicy z Wysp, w tym wspomniany Callum Smith, który byłby niewątpliwie kapitalnym wzmocnieniem karty walk.