ROBERT GARCIA: MIKEY POWINIEN ZOSTAĆ W WADZE 63,5 KG

Robert Garcia - brat i zarazem trener Miguela Angela Garcii (39-1, 30 KO) uważa, że Mikey powinien boksować w limicie 140 funtów, czyli 63,5 kilograma. W sobotę znakomity Amerykanin przegrał z większym i silniejszym Errolem Spence'em Jr (25-0, 21 KO), mistrzem IBF wagi półśredniej.

Mike zdobywał tytuł mistrzowski w czterech różnych kategoriach - od piórkowej, aż po junior półśrednią. Oficjalnie wciąż pozostaje mistrzem WBC dywizji lekkiej, lecz do tego limitu już raczej nie wróci.

- Mikey ma kilka ciekawych opcji. W wadze półśredniej wciąż jest kilka fajnych walk do zrobienia, lecz zejście do kategorii junior półśredniej będzie chyba najlepszym rozwiązaniem. Zejście do wagi lekkiej byłoby już bardzo trudne, szczególnie teraz, gdy nabrał trochę masy mięśniowej. Według mnie granica 140 funtów jest najlepsza i tak będę radził mojemu bratu. Oczywiście możemy pozostać w wadze półśredniej i zaatakować pozostałych mistrzów, bo przecież Spence Jr jest tu numerem jeden i z innymi powinno pójść łatwiej - stwierdził szkoleniowiec.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.