ZA TRUDNY ROSYJSKI TEST

Władykaukaz. Młodzieżowe mistrzostwa Europy U-22. Po wygraniu dwóch walk Agata Kaczmarska przegrała finał, zaś Aleksandra Smuklerz także zeszła z ringu pokonana. Obie zadowoliły się srebrnymi medalami

Do pojedynków o tytuł mistrzyni Europy do lat 22 najwięcej pięściarek wprowadziły Rosjanki - 7, a z dwiema z nich rywalizowały nasze reprezentantki, w wadze średniej Agata Kaczmarska i wadze półciężkiej Aleksandra Smuklerz

Dla bogatszej w ringowy staż Agaty Kaczmarskiej był to występ już w drugim finale. W poprzednim roku na ringu w rumuńskim Targu Jiu podopieczna trenera Sławomira Żeromińskiego z Radomiaka Radom, zdobyła złoty medal w wadze półciężkiej. Ten rok zatem miał potwierdzić prymat Polki, w tej kategorii wiekowej na Starym Kontynencie, lecz nie w wadze do 81 kg, ale w niższej do 75 kg. Zamierzenia zamierzeniami, na ringu wyszło inaczej. 

W decydującej potyczce Agata Kaczmarska przegrała z Anastazją Szamonową (Rosja), na punkty, 0:5 (26:30, 26:30, 25:30, 26:30, 27:30). Jak wynika z oceny sędziów - Polka w każdej rundzie ustępowała umiejętnościami przeciwniczce, będąc słabsza, choć zwyciężyć z Rosjankami na ich terenie jest dokonanie niełatwym, to dokonanie nie lada sztuka. Podobnie było w kolejnej walce wagi półciężkiej, w której zaprezentowała się debiutująca w tak prestiżowej imprezie Aleksandra Smuklerz. Radomianka zmierzyła się z inną Rosjanką Marią Sziszmarewą. Tu niespodzianki nie było. Nasza debiutantka zeszła pokonana z ringu 1:4 (27:30, 27:30, 27:30, 28:29, 29:28). Jednak trzeba wyznać jeden szczegół. Wychowanka Radomiaka trafiła do finału, dzięki szczęściu w losowaniu. W wadze półciężkiej zgłosiły się zaledwie trzy zawodniczki, a Smuklerz wylosowała akurat numer 3. A ten numer zapewnił Polce finał i tym samym srebrny medal. 

W sumie, z grona 3-osobowej ekipy kobiet, Polki na pięć stoczonych pojedynków - 2 wygrały, 3 przegrały. We Władykaukazie najwięcej walk zwyciężyła Agata Kaczmarska - 2 (w 1/4 i 1/2 finału). 

Rosjanki i reszta...

Tytuły młodzieżowych mistrzyń Europy U-22 zdobyły: waga papierowa - Ekaterina Paltcewa (Rosja), waga musza - Anush Grigorjan (Armenia), waga kogucia - Caroline Cruveillier (Francja), waga piórkowa - Irma Testa (Włochy), waga lekka - Amy S. Broadhurt (Irlandia), waga lekkopółśrednia - Ekaterina Dynnik (Rosja), waga półśrednia - Busenaz Suvmeneli (Turcja), waga średnia - Anastazja Szamonowa (Rosja), waga półciężka - Maria Sziszmarewa (Rosja), waga ciężka - Kristina Tkaczewa (Rosja). Drużynowo triumfowały Rosjanki - 5 złotych medali. 

Tylko ćwierćfinały

W rywalizacji mężczyzn z 5-osobowego teamu PZB najlepiej spisali się Damian Durkacz (waga lekkopółśrednia) i Piotr Szczukowski (waga półciężka). Obaj odpadli w ćwierćfinałach. Łącznie nasi pięściarze na ringu w MME do lat 22 rozegrali 7 walk, z czego 2 wygrali i 5 przegrali. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.