MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ GEE BEE

Sławomir Ciara, Informacja własna

2019-03-10

Rafał Perczyński pokonuje francuza w Helsinkach podczas Bee Gee

Helsinki. Międzynarodowy turniej Gee Bee. Drugie zwycięstwo Rafała Perczyńskiego. Przed nim półfinałowy pojedynek z Rosjaninem. 

Turniej na helsińskim ringu wkracza z decydującą fazę. Wszak jest dla Polaków jednym ze sprawdzianów do zbliżających się czerwcowych mistrzostw Europy seniorów, które odbędą się w stolicy Białorusi Mińsku. Oprócz biało-czerwonych rywalizują pięściarki i pięściarze z Rosji, Indii, Kazachstanu, Francji, Stanów Zjednoczonych i Tajlandii.

W walkach ćwierćfinałowych wystąpiło dwóch podopiecznych Marka Chrobaka, zawodników Sako Gdańsk. W wadze średniej, Rafał Perczyński spotkał się z reprezentantem gospodarzy Joonem Rothem. - W drugiej rundzie Fin był liczony, a przewaga Polaka rosła - informuje PZB. Potyczkę Rafał Perczyński wygrał jednogłośnie na punkty. W kolejnej walce pięściarz gdańskiego Sako zmierzy się z faworyzowanym Rosjaninem Wadimem Tukowem. 

Przegrał natomiast Damian Palok. W spotkaniu wagi lekkiej pokonany został przez brązowego medalistę mistrzostw świata (2015 rok) Shivę Thapa (Indie), na punkty 0:5. W turniejowej konfrontacji na placu boju pozostała jeszcze Elżbieta Wójcik (waga średnia, Róża Karlino). Nasza pięściarka zmierzy się z mistrzynią Europy Eliną Gustafsson (Finlandia). Przypomnijmy, że wcześniej w turniejem Gee Bee pożegnali się: Mateusz Polski (waga lekkopółśrednia, Róża Karlino) i Łukasz Zyguła (waga półśrednia, Sako Gdańsk).