WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - POWRÓT OLBRZYMA, CIEKAWY DEBIUT, WIELKIE PIENIĄDZE

Redakcja, Informacja prasowa

2019-02-28

Powrót olbrzyma, przymiarki do wielkich liczb PPV, debiut zawodowy jednego z najciekawszych pięściarzy ostatnich lat. Nic tak Was nie porywa jak ci najwięksi i najmocniej bijący. Oto skrót wiadomości ze świata królewskiej kategorii!

40-letni Kaspars Kambala (3-0-1, 2 KO) - niegdyś jedna z najlepszych "czwórek" w europejskiej koszykówce, miał epizod bokserski. W 2008 roku stoczył cztery walki za oceanem, jedną remisując, a trzy kolejne wygrywając. Po jedenastu latach zapragnął znów wejść do ringu. Mierzący 206 centymetrów i ważący około 125 kilogramów łotewski olbrzym 23 marca wystąpi w Rydze, mierząc się z Aleksandrem Niachajczykiem (1-4), który kiedyś przeboksował pełen dystans z zapomnianym już Pawłem Wierzbickim.

Swego czasu Rydell Booker (25-1, 12 KO) uważany był za utalentowanego pięściarza kategorii cruiser i ciężkiej. Przegrał dopiero w 23. walce na punkty z będącym w gazie Jamesem Toneyem. Zaraz potem został aresztowany za handel narkotykami. Mógł się ubiegać o zwolnienie dopiero po dwunastu latach. W zeszłym roku wrócił, zanotował trzy zwycięstwa nad zawodnikami małej klasy i 13 kwietnia sprawdzi swoją formę z niepokonanym dotąd Jermaine'em Franklinem (17-0, 13 KO).

Peter Kadiru - jeden z najlepszych pięściarzy w boksie olimpijskim młodego pokolenia w wadze super ciężkiej, zadebiutuje na ringu zawodowym 2 marca w Magdeburgu. 21-letni Niemiec otoczył się mocną ekipą. Jego menadżerem jest Bernd Boente, a promotorem został właśnie Ulf Steinforth, szef grupy SES. Debiut Kadiru pokaże stacja MDR. Kamera BOKSER.ORG jest wszędzie. Była również w 2015 roku na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Przypominamy Wam poniżej walkę Kadiru o złoty medal z Walerijem Topuzjanem.

- W tej chwili rewanż Fury'ego z Wilderem zagwarantowałby sprzedaż PPV na poziomie 400 tysięcy. Ale jeśli pokażemy Amerykanom niezwykłą osobę Tysona, ludzie go poznają i pokochają, a poznają przy okazji również trochę bardziej Wildera, moim zdaniem sprzedaż PPV mocno wzrośnie i sprzedamy od półtora do dwóch milionów takich przyłączy - przekonuje Bob Arum, współpromotor Tysona Fury'ego (27-0-1, 19 KO). Stąd też pomysł na przesunięcie rewanżu z Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO) o tytuł mistrza świata federacji WBC. Obaj według planu Aruma mieliby najpierw stoczyć odrębne walki z innymi rywalami.

Wiecie już, że Kubrat Pulew (26-1, 13 KO) - oficjalny pretendent do pasa federacji IBF, w swoim debiucie po podpisaniu kontraktu z grupą Top Rank spotka się 23 marca z Bogdanem Dinu (18-1, 14 KO). - Za mną stoi świetny zespół i kontynuuję podróż po tytuł mistrza świata. Jestem skoncentrowany i gotowy na wykonanie dobrze swojej roboty - zapowiada doświadczony Bułgar.

Siergiej Kuzmin (14-0, 11 KO) - były mistrz Europy amatorów, kolejny pojedynek stoczy 9 marca na rozpisce gali Biwol vs Smith Jr. Jego rywalem będzie dawny mistrz świata juniorów, mający polskie korzenie Joey Dawejko (19-6-4, 11 KO).

Nie jest żadną tajemnicą, że prowadzone są rozmowy pomiędzy Aleksandrem Usykiem (16-0, 12 KO) a Aleksandrem Powietkinem (34-2, 24 KO) w sprawie majowej walki. Eddie Hearn twierdzi nawet, iż są to bardzo zaawansowane negocjacje i bliskie ukończenia. - Jak dla mnie to bardzo trudny debiut, jednak obóz Usyka sam naciska na Powietkina. To mówi samo za siebie - stwierdził szef stajni Matchroom, który związał się z Usykiem na trzy walki. W pierwszej Ukrainiec znokautował przyjaciela Hearna w życiu prywatnym, Tony'ego Bellew.

Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO) ostro zaszedł za skórę Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO) i wcale nie zamierza odpuszczać. Teraz zdyskredytował złoto olimpijskie, jakie Anglik zdobył podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku. - Przecież on tam przegrał dwie z czterech walk, a złoto po prostu zostało mu dane w prezencie. To był gówniany turniej. Ja swoje złote medale zdobywałem na ulicy - mówi "Big Baby", który ma na rozkładzie wygrane przed czasem z Tomkiem Adamkiem oraz Mariuszem Wachem. Jego starcie z Joshuą o pasy IBF/WBA/WBO odbędzie się 1 czerwca w Nowym Jorku.