EUBANK JR PO CIEKAWEJ WALCE WYPUNKTOWAŁ DeGALE'A

Eksperci mieli duży problem ze wskazaniem w tej potyczce faworyta, ale Chris Eubank Jr (28-2, 21 KO) udowodnił dziś, że niesłusznie. Po dwunastu interesujących rundach 'Next Gen' w pełni zasłużenie pokonał na punkty Jamesa DeGale'a (25-3-1, 15 KO).

Początek w wykonaniu obu był jeszcze bardzo spokojny, ale w drugiej rundzie Eubank przeszedł już do rzeczy. Najpierw zachwiał swoim rywalem za pomocą mocnego prawego, a gdy poczuł krew, rzucił się na swoją ofiarę z całą serią mocnych, ale też chaotycznych ciosów. Jeden z nich doszedł jednak do celu i złoty medalista z Pekinu zaliczył nokdaun. 'Chunky' na szczęście dla siebie nie był mocno zamroczony i resztę rundy przeboksował na wstecznym.

W trzecim starciu Eubank ponownie trafił jednym z silnych ciosów, a DeGale musiał ratować się klinczem. Pod koniec czwartego to samo - tym razem Jamesa przed kolejnym nokdaunem uratował gong. Trochę lepsza dla "Chunky'ego" była runda piąta, w której zdołał on ulokować na korpusie rywala kilka celnych uderzeń, jednak trudno ocenić, czy zdołał tym przekonać do siebie sędziów.

Środkowa faza pojedynku była znacznie bardziej wyrównana. Gdy tylko złotemu medaliście olimpijskiemu udawało się uporządkować walkę, natychmiast dochodził do głosu. Ale zrywy Eubanka były niezwykle groźne. Ostatnie sekundy ósmej rundy znowu stanowiły dla DeGale'a piekło, a w dziesiątej po kontrującym lewym sierpowym ponownie zaliczył on nokdaun.

Od tego momentu Eubank Jr poczuł się już między linami bardzo pewnie. W jedenastym starciu przepuścił na swojego rywala zdecydowany szturm. Tak się jednak w nim zapędził, że sędzia ringowy musiał odebrać mu punkt za odpychanie swojego przeciwnika. To go nie zraziło. Już do końca walki to 'Next Gen' kontrolował ringowe wydarzenia i werdykt wydawał się formalnością. 114-112, 115-112, 117-109 - zwyciężył Chris Eubank Jr, przy okazji zgarniając wakujący pas IBO w wadze super średniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 24-02-2019 00:43:48 
ciekawej walce?
 Autor komentarza: MLJ
Data: 24-02-2019 00:44:54 
DeGale mając dobrą technikę, niezły jab (którego kompletnie nie używał) i szybkie nogi walczył jak kretyn, zresztą nie pierwszy raz.. Pozował z tymi ciosem, klinczem i językiem chyba na Hopkinsa, tyle tylko że kat miał ringowe IQ większe ze trzy razy.
Eubank jr.całkowicie zasłużenie, Trzecia punktacja 117-109 najlepsza..
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 24-02-2019 00:48:38 
CIEKAWEJ WALCE? haha. Gdyby nie te zrywy Eubanka i chec urwania glowy rywalowi, to ta walka bylaby nudna jak flaki z olejem. zapasy i klincze ze strony Degale to przesada.. Eubank juz pozniej sam przyjal jego gre, ale chociaz walczyl, a nie uprawial zapasy. Najlepsze dechy to byly te, jak Degale wszedl w nogi Eubanka i ten go wypierdzielil do gory nogami :D
 Autor komentarza: Granat
Data: 24-02-2019 00:49:47 
Walka nie należała do ciekawych. Degale pokazał totalny antyboks, w dodatku chyba jest już rozbity bo chwiał się dość często. Eubank jr tak samo jak wcześniej- jednowymiarowy, walczący siłowo, bez wyrafinowanej techniki, jeśli tego nie zmieni, to też mu nie wróżę sukcesów.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 24-02-2019 00:51:46 
A jezeli chodzi o punktacje to tylko ostatnia oddala przebieg walki. Degale ukradł max 2 rundy i jedna runda byla remisowa, bo sedzia zabral punkt z reszta nie wiadomo czemu, Eubank po prostu nie pozwalal sobie na ciagly klincz i sie w koncu wkurzyl, to Degale powinien miec zabrany punkt. Ale dwoch sedziow powinno miec dozywotni zakaz punktowania walk. Eubank zdominowal cala walke i do tego dwie rundy 10:8, a sedziowie daja punktacje bliska remisu haha..
 Autor komentarza: benwetz
Data: 24-02-2019 01:12:59 
Cieniutki ten Degale dzisiaj chyba już niestety emeryturka, gość mógłbyć świetny, ale jakoś sie w ogole nie rozwijał na zawodostwie. Zamiast to wyciągać wciągać na kontre bomba , bomba to lewy w powietrze i klincz.
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryjja
Data: 24-02-2019 05:55:14 
powinna was redakcja wypierd... z orga , 2 gale w nocy a tu ani zywej duszy wstyd :)
 Autor komentarza: Mieciu1
Data: 24-02-2019 10:44:37 
Ja niestety mam teraz gorzej w materii nocek:(.
Dotrzymałem do 2.30 i mnie zmogło. Do tego kilka godzin i jazda na Berlin (i tak prawie co tydzień:( ).
 Autor komentarza: FinoM
Data: 24-02-2019 13:00:13 
Obrzydliwa walka ze strony DeGale. Masa klinczy, fauli, prób ciosów z główki, żadnych ciekawych kombinacji. Eubank fajnie wyglądał chociaż tych jego niektórych wiatraków sam Wilder by się nie powstydził :).
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.