ROB BRANT: TO NAJWAŻNIEJSZY ETAP MOJEJ KARIERY

Redakcja, ESPN

2019-02-15

Broniący po raz pierwszy pasa WBA Regular Rob Brant (24-1, 16 KO) i pretendujący do niego Chasan Bajsangurow (17-0, 7 KO) bez problemu osiągnęli wymagany limit wagi średniej wynoszący 160 funtów, czyli 72,56kg.

Pięściarz z Minnesoty doskonale zna halę. Boksował w niej już jedenaście razy. Miejscowa publiczność również go zna i champion będzie mógł liczyć na gorący doping. Obiekt znajduje się około godziny jazdy samochodem od domu, w którym się wychowywał. Co ciekawe może tam wejść trzy tysiące kibiców, choć w samym miasteczku Hinckley mieszka tylko 1800 osób.

- Pierwsza obrona akurat w tym miejscu znaczy dla mnie naprawdę wiele. Czuję się tu naprawdę komfortowo, choć przed walką unikam raczej rodziny oraz przyjaciół. Wolę z nimi porozmawiać dopiero po wykonanej robocie. Nie znaczy to jednak, że nie czuję ekscytacji walką właśnie w tym miejscu - tłumaczy "wicemistrz" świata.

- Teraz muszę pracować jeszcze mocniej. Jeśli zdobyło się coś tak cennego, nie chce się tego oddawać innym. Ten tytuł to dopiero początek mojej drogi, ale zarazem motywacja do jeszcze większych poświęceń i cięższych treningów. Chciałbym boksować często, powiedzmy trzy razy w roku. Mam dwadzieścia osiem lat i nie zostało mi już tak naprawdę za dużo czasu. Nie zamierzam boksować kolejnej dekady. To najważniejszy etap mojej kariery, traktuję więc każdą kolejną potyczkę naprawdę serio. Jeśli nie trenowałbym na pełnych obrotach, na tym poziomie szybko znalazłby się ktoś, kto by mnie pobił. Znajduję się w szczytowej formie fizycznej i nadszedł czas, by dać najlepsze możliwe walki. Mam już jeden pas, lecz chciałbym pozbierać kolejne - nie ukrywa Brant. Poniżej prezentujemy Wam wyniki ważenia w jednostce amerykańskich funtów.

Rob Brant 158.6 vs Chasan Bajsangurow 158.8
Joshua Greer 117.8 vs Giovanni Escaner 116.2
Mikaela Mayer 129.6 vs Yareli Larios 129.6
Steven Nelson 172.4 vs Felipe Romero 179
Ismail Muwendo 134.6 vs Hevinson Herrera 133.8
Tyler Howard 159.8 vs Cristian Olivas 159.6
Albert Bell 133 vs Edward Kakembo 132.6