MAYWEATHER: ŁOMACZENKO WYGRAŁ Z RESZTKAMI PO DAVISIE

Redakcja, boxingscene.com

2019-02-11

Floyd Mayweather Jr, promotor Gervonty Davisa (21-0, 20 KO), jest przekonany, że jego zawodnik pokonałby Wasyla Łomaczenkę (12-1, 9 KO), ale podkreślił, że nie ma pośpiechu, jeśli chodzi o walkę z Ukraińcem.

W niedzielny poranek Davis znokautował w pierwszej rundzie Hugo Ruiza (39-5, 33 KO) i obronił pas WBA Super w wadze super piórkowej.

- Nie będziemy rzucać wyzwania żadnemu konkretnemu zawodnikowi, ale nie jest tak, że kogoś unikamy. Łomaczenko musi walczyć jak najczęściej, bo jest już bardzo stary. "Tank" jest młodszy o jakieś dziesięć, jedenaście lat. Zanim się obejrzymy, Łomaczenko będzie miał już czterdziestkę - powiedział Mayweather.

- Nie ma pośpiechu. "Tank" musi dalej robić to, co robi. Zarabia tyle samo co Łomaczenko, a wygrywa łatwiej. Łomaczenko to świetny zawodnik, lubię go. Ale po tym, jak "Tank" zlał Jose Pedrazę, Łomaczenko wygrał z resztkami, jakie "Tank" mu zostawił, i to na punkty - dodał.

Mayweather zapowiedział, że Davis stoczy w kwietniu w Japonii walkę pokazową z Tenshinem Nasukawą. Jego kolejna walka zawodowa wstępnie planowana jest na lipiec w Baltimore, rodzinnym mieście 24-latka.