MATEUSZ POLSKI WYGRYWA JUŻ NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

Redakcja, Informacja własna

2019-02-07

Trwa turniej w Debreczynie z udziałem polskich pięściarzy, oczywiście pod przewodnictwem nowego selekcjonera reprezentacji, Ireneusza Przywary. Początek nie był obiecujący, ale nasz lider nie zawiódł.

W pierwszym dniu każdy z czterech naszych kadrowiczów - Jarosław Iwanow (-56kg), Mateusz Wojtasiński (-60kg), Sebastian Wiktorzak (-81kg) i Adam Kulik (+91kg), przegrali swoje potyczki na punkty. Dziś poległ również Jakub Słomiński (-52kg), za to walkowera dostał najlepszy "średni" ostatnich lat na naszym podwórku - Bartosz Gołębiewski (-75kg), a pewnie na punkty zwyciężył najbardziej ceniony z grona naszych reprezentantów na arenie międzynarodowej, medalista Igrzysk Europejskich (2015) i Mistrzostw Europy (2017) - Mateusz Polski (-64kg).

Bartosz i Mateusz zapewnili sobie awans do półfinału imprezy. Polski niedawno jak burza przeszedł przez Puchar Polski Seniorów. Obie walki rozstrzygnął już w pierwszej rundzie. Jeśli ominęła Was ta informacja, przypominamy Wam obie te krótkie potyczki poniżej.