HEARN: WALKA JOSHUA-WILDER SPRZEDAŁABY W USA PONAD MILION PPV

Marcin Olkiewicz, Boxingscene.com

2019-02-07

Chyba najpotężniejszy obecnie promotor na świecie Eddie Hearn prognozuje, że gdyby udało się w najbliższym czasie doprowadzić do wyczekiwanej walki jego podopiecznego Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO) z Deontay'em Wilderem (40-0-1, 39 KO), to sprzedałaby ona na terenie Stanów Zjednoczonych ponad milion pakietów PPV.

Jeszcze niedawno szef stani Matchroom Boxing oczekiwał sprzedaży za oceanem tego pojedynku na poziomie niespełna pół miliona wykupień płatnych subskrypcji. Obecnie jednak, po pojedynku "Brązowego Bombardiera" z Tysonem Furym, jest przekonany, że wynik byłby znacznie lepszy.

- Gdyby doszło do tej walki we wrześniu ubiegłego roku, sprzedaż oscylowałaby w okolicach 300-400 tysięcy pakietów. Teraz z pewnością przekroczyłaby milion. Nie zawsze zgadzamy się z działaniami obozu Wildera, ale jego ostatnie występy zwiększyły zainteresowanie jego walką z  AJ-em - przyznał Hearn.

W swoim kolejnym występie Deontay Wilder da prawdopodobnie Tysonowi Fury'emu szansę rewanżu za remis z grudnia ubiegłego roku. Joshua zaś w czerwcu w Nowym Jorku ma zawalczyć z Jarrellem Millerem. Hearn wierzy jednak, że pojedynki te będą tylko przystankami, by doprowadzić w niedalekiej przyszłości do starcia, na które czeka cały bokserski świat.

- Modlę się, by Fury nie wygrał rewanżu (z Deontay'em Wilderem przyp.red), bo w ten sposób zabije jego walkę z Joshuą. Z naszej perspektywy znacznie lepiej, by to Wilder odniósł zwycięstwo, szczególnie że teraz AJ będzie w czerwcu boksował w Ameryce z Millerem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to poprzednia oferta opiewająca na 50 milionów dolarów będzie wyglądać jak orzeszki ziemne - dodał brytyjski promotor.