GŁOWACKI vs BRIEDIS O PEŁNOPRAWNY PAS FEDERACJI WBO?

Jake Donovan, BoxingScene

2019-02-06

Pięć godzin temu informowaliśmy Was o potwierdzeniu walki Krzysztofa Głowackiego (31-1, 19 KO) z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO) w ramach półfinału turnieju World Boxing Super Series. Ale wkrótce stawka może wzrosnąć.

Pięściarz z Wałcza w ćwierćfinale turnieju, 10 listopada na ringu w Chicago, wypunktował Maksima Własowa, mając go raz liczonego. Tą wygraną zapewnił sobie pas WBO kategorii junior ciężkiej, choć póki co tylko w wersji tymczasowej. Pełnoprawnym championem pozostaje Aleksander Usyk (16-0, 12 KO), który jednak wybiera się do wagi ciężkiej. I choć promotor Usyka chciałby przeciągnąć sprawę jak najdłużej, boksując w wadze ciężkiej, a jednocześnie zachowując cztery pasy w junior ciężkiej, to być może Ukrainiec wychodząc do ringu w wadze ciężkiej utraci tytuł World Boxing Organization.

Pojedynek Polaka z Łotyszem odbędzie się na terenie rywala - 15 czerwca w Rydze. Poza awansem do finału WBSS, lepszy z tej dwójki może zagarnąć pełnoprawny pas WBO. Wszystko potwierdza promotor Kalle Sauerland, jeden z organizatorów turnieju.

KRZYSZTOF GŁOWACKI: SERWIS SPECJALNY >>>

- Do momentu walki, czyli do czerwca, starcie Głowackiego z Briedisem powinno się odbyć już o pełnoprawny tytuł mistrzowski, bo Usyk idzie do wagi ciężkiej - stwierdził Sauerland.