BETERBIJEW TERAZ CHĘTNIE JUŻ SPOTKA SIĘ Z KOWALIOWEM

Artur Beterbijew (13-0, 13 KO) jest o krok od podpisania umowy z grupą Top Rank i majowej walki z Sullivanem Barrerą (22-2, 14 KO). Rosjanin chętnie również skrzyżuje rękawice z nowym/starym mistrzem WBO, swoim rodakiem Siergiejem Kowaliowem (33-3-1, 28 KO).

Dziś każdy z mistrzów wagi półciężkiej mówi po rosyjsku, choć jeden z nich jest Ukraińcem. Tytuły należą odpowiednio do: Aleksandra Gwozdyka (WBC), Dimitrija Biwola (WBA) i właśnie Beterbijewa (IBF) z Kowaliowem (WBO). Wcześniej Artur odrzucał ideę takiego pojedynku, lecz teraz, gdy "Krusher" znów zasiadł na tronie World Boxing Organization, chętnie wyjdzie do niego w ramach unifikacji. Zresztą nie tylko on wyraził na to gotowość.

Beterbijew raczej nie zaboksowałby z Alvarezem, jeśli ten po raz drugi pokonałby "Krushera". Obaj przecież trenują pod okiem Marca Ramsaya. W ewentualnym starciu z Kowaliowem już takich rozterek nie będzie.

- Teraz, gdy on również ma pas, możemy walczyć. Obaj mamy tytuły i to odpowiedni moment na unifikację. Chętnie więc wyjdę do Kowaliowa. Zróbmy to - mówi Beterbijew.

BIWOL CHĘTNY NA WALKĘ Z KOWALIOWEM >>>

Sprawę ułatwi również fakt, że ci dwaj mistrzowie boksują teraz na antenie ESPN.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 06-02-2019 18:14:28 
Mega ciekawa walka.
Kowaliow lekko naruszony "zębem czasu", Baterbijew na fali wznoszącej.
 Autor komentarza: hms
Data: 06-02-2019 18:33:11 
Szkoda, że w tej wadze nie zrobią turnieju . Dla mnie Biwoł lekkim faworytem, reszta mistrzów na w miarę równym poziomie. Aczkolwiek żaden wynik pomiędzy tą czwórką nie byłby wielkim zaskoczeniem
 Autor komentarza: pawel21g
Data: 06-02-2019 19:50:51 
Gdyby Artur walczyl na ringu, a nie z kontuzjami to bylby niekwestionowanym mistrzem tej katetgorii. Na amatorce z Usykiem dal dwie rowne walki, z czego jedna moim zdaniemm wygrana przez niego. Atomowe uderzenie, dobra technika. Koval juz troche rozbity, Beterbiev moim zdaniem robi na nim czasówke.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.