USYK UZNANY BOKSEREM ROKU PRZEZ BWAA

Aleksander Usyk (16-0, 12 KO) otrzymał kolejną nagrodę dla boksera roku 2018 - tym razem od organizacji Boxing Writers Association of America.

Wcześniej Ukrainiec, który w minionym roku zunifikował pasy wszystkich czterech najważniejszych federacji w boksie zawodowym, został okrzyknięty pięściarzem roku także m.in. przez magazyn The Ring i portal ESPN.

Usyk jest drugim kolejnym bokserem z Ukrainy, który został wyróżniony przez BWAA. Pięściarzem roku 2017 organizacja wybrała jego przyjaciela Wasyla Łomaczenkę.

Za najlepszą walkę 2018 roku uznano kwietniową potyczkę Jarrett Hurda (23-0, 16 KO) z Erislandym Larą (25-3-2, 14 KO), zakończoną wygraną tego pierwszego niejednogłośną decyzją sędziów. Na trenera roku wybrano Anatolija Łomaczenkę - ojca i szkoleniowca Wasyla. Egis Klimas, menedżer Usyka i Łomaczenki, zdobył z kolei nagrodę dla najlepszego menedżera.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Callisto
Data: 30-01-2019 19:31:59 
Uważam że niezasłużenie i że ten tytuł powinien być nadany Canelo, gdyż to on bezapelacyjnie wygrał z GGG, zunifikowal pasy a do tego jest przykładem sportowca godnym naśladowania w każdym aspekcie rzemiosła, szczególnie dietetycznym oraz etycznym.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.