KOSTYRA: KOWNACKI JEST NIESAMOWITY!

Adam Kownacki (19-0, 15 KO) dosłownie przejechał się po Geraldzie Washingtonie (19-3-1, 12 KO), wygrywając z nim szybko przed czasem w drugiej rundzie. "Baby Face" po zwycięstwie sprzed kilku godzin jest na ustach kibiców boksu oraz dziennikarzy. W pierwszym rzędzie demolkę Polaka oglądał mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO).

- Niesamowity jest Adam Kownacki. Wierzyłem że wygra, ale że oskubie z piór "Czarnego Koguta" Washingtona już w 2. rundzie, zdecydowanie szybciej niż Miller i Wilder... Szok! Jest moc, Wilder to widział. Gratulacje Adam. Też z powodu ojcostwa - napisał na Twitterze szef działu sportowego Super Expressu oraz komentator Polsatu Sport Andrzej Kostyra.  

Dziennikarz zapytany na Twitterze o szanse Adama na zdobycie tytułu mistrza świata, odpowiedział: - Oczywiście, że ma szanse! Dzisiaj to udowodnił - napisał Kostyra. 

Po ekspresowej wygranej nad Washingtonem Kownacki na pewno zbliżył się do starcia o czempionat królewskiej kategorii. W kuluarach mówi się, że być może pod koniec 2019 roku "Baby Face" zmierzy się z Deontayem Wilderem, jeśli ten poradzi sobie w rewanżowym boju z Tysonem Furym. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tolek78
Data: 27-01-2019 11:23:43 
Zajebisty to jest twój pracodawca z polsatu sport pan esteta Marian Kmita.Mamy czołowego boksera HW a dla tego gościa Adam jest za gruby.Idę o zakład że jakby nigdy nic następną walkę Adama polsat będzie chciał pokazać na swoich antenach.

Co do samego Adama to on fenomenalnie potrafi wykorzystać swoje największe atuty i oczywiście że należy mu się walka o pas.Fakt z Furym go nie widzę ten go po prostu wyboksuje.Z AJ może być twarda walka oczywiście Antek byłby faworytem ale wstydu Kownacki na pewno nie przyniesie.
Wildera nie wymieniłem bo uważam że on pas mistrzowski straci w rewanżu z Taysonem Fury
 Autor komentarza: Karni
Data: 27-01-2019 12:10:54 
Kmita to jest błazen, a Kownacki każdą kolejną walką robi z jego słów jeszcze większe pośmiewisko.
 Autor komentarza: pavlus
Data: 27-01-2019 13:50:02 
Paradoksalnie to Izu mógłby Adasia pokonać.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 27-01-2019 14:36:46 
Czy AK siegnie po pas? Nie wiem, ale na pewno chlopaj jest w TOP3 w HW pod wzgledem widowiskowosci walk. Robi gosci zdecydowanie bardziej efektownie niz np chocby Kliczkowie!
 Autor komentarza: 1Aleksandra1
Data: 27-01-2019 14:53:00 
Kostyra fachowiec od siedmiu boleści. Zapomniał jak to krzyczał o sensacji jak Adam zmiótł z ringu szpulkę.
 Autor komentarza: garson
Data: 27-01-2019 16:45:47 
Paradoksalnie to Izu to celebryta bez szczęki a nie bokser...
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 27-01-2019 17:06:14 
Adam powinien zawalczyć z kimś kto ma i serce i umiejętności i jest sprawdzonym, z aspiracjami na Championa ciężkim. Ani Martin, mistrz raczej z przypadku ani były futbolista do ścisłej czołówki nie należą. Następna walka Kownackiego powinna być z Takam, Chisora a lepiej Wkite, Parker czy tez Brazeale i dopiero wtedy zobaczymy czy pochodzący z Łomży Adaś realnym kandydatem na pas jest czy tylko dającym widowiskowe walki jak nieżyjący Arturo Gotti zawodnikiem z czołówki ale nie mistrzem. Siła Adama nie idzie z jego wagi ale w odporności to ta waga pomaga tylko ze Kownacki już pływał kondycyjnie z Marcinem wiec myśle ze tak koło 110 kg było by tu optymalny, tyle ze tak jak Adam mówi, nie wygląd walczy i to nie zawody kulturystyczne. Gratulacje z powodów powiększania się rodziny, jest dla kogo zarabiać.
 Autor komentarza: Moonshine
Data: 27-01-2019 18:32:33 
Izu nie ma serca, jaj ani kondycji do walki z Adamem. Zlamal by go i to dosc szybko
 Autor komentarza: ArturSzklankaSzpilka
Data: 27-01-2019 19:25:29 
Najlepsza opcja to dla Kownackiego to wygrana Furego z Wilderem i walka o pas. Na przegranej i tak jest pozycji, ale najmniej w stosunku do Wildera czy Joshuy.
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 28-01-2019 12:37:52 
Styl robi walkę. Z Wilderem najgorzej dla Kownackiego bo jest otwarty na kontry a prawa ręka Bombardiera jest mordercza. Joshua bardzo mocno bije ale sam nie lubi przyjąć i da się go posłać na deski. Izu nie ma szczęki? To jest waga ciężka a koleś trochę od Breazela przyjął. Nie ma granitowej szczęki ale nie jest drugim Price'm. Izu do poprawy ma kondycję i nastawienie ringowe (nie może się bić tylko boksować bo technika, szybkość, praca nóg, siłę ma) a te elementy są do wyrobienia.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.